zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 18 maja 2022

The Troops of Doom zapowiada EP-kę "The Absence of Light"

13.07.2021 11:12  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Troops of Doom na Facebooku

Dyskografia brazylijskiego zespołu The Troops of Doom poszerzy się o drugi minialbum. "The Absence of Light" ma się ukazać we wrześniu 2021 roku w formie cyfrowej, a także na płytach winylowych. Jako goście w sesji nagraniowej wzięli udział Lars Nedland z Borknagar i Jeff Becerra z Possessed.

Jairo Guedz, znany też jako Jairo T. oraz Tormentor, w 1985 roku dołączył jako drugi gitarzysta do Sepultury. Razem z grupą zarejestrował materiał na jej debiutancki minialbum "Bestial Devastation" i na długograj "Morbid Visions". Opuścił zespół w 1987 roku. Kolejnymi formacjami, w których się udzielał, były The Mist, Eminence i The Southern Blacklist.

W czerwcu 2020 roku światu zaprezentowała się nowa grupa, o nazwie The Troops of Doom. Jej twórca, gitarzysta Jairo "Tormentor" Guedz, zapowiedział, że formacja będzie grać metal w stylu lat 80. W skład weszli też gitarzysta i grafik Marcelo Vasco z grup Patria i Mysteriis, wokalista i basista Alex Kafer z Explicit Hate i Enterro oraz perkusista Alexandre Oliveira z zespołów Tianastacia i The Southern Blacklist. "The Rise of Heresy", debiutancki minialbum The Troops of Doom, opublikowany został 9 października 2020 roku.

Oprócz własnego materiału, zespół nagrywa utwory Sepultury: na pierwszej EP-ce znalazły się "Bestial Devastation" i "Troops of Doom", a w grudniu 2020 roku ukazał się cyfrowy singiel "Morbid Visions".

W związku z pandemią COVID-19, grupa postanowiła przełożyć premierę planowanego albumu na 2022 rok. Wcześniej ma się ukazać EP-ka "The Absence of Light". Znajdą się na niej trzy nowe, powiązane ze sobą kompozycje, a także m.in. cover "Antichrist" Sepultury. Na minialbumie wystąpią goście: norweski basista Lars Nedland z grup Borknagar i White Void oraz, w jednym utworze, wokalista Jeff Becerra z amerykańskiego Possessed. Autorem okładki jest brazylijski artysta Maramgoni.

Lista utworów:

1. The Absence of Light
2. Act I - The Devil's Tail
3. Act II - The Monarch
4. Antichrist
5. The Devil's Tail (Demo version)
6. The Monarch (Demo version)

Komentarze
Dodaj komentarz »