zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Marduk na siedmiu koncertach w Polsce

15.07.2021 20:23  autor: Verghityax, źródło: Massive Music

Marduk ogłosił nowe daty trasy, która pierwotnie planowana była na rok 2020, lecz nie odbyła się w terminie z powodu pandemii. W październiku i listopadzie 2021 roku zespół zagra w siedmiu polskich miastach: Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Krakowie i Warszawie. Występy otwierać będą Valkyrja i Doodswens.

Marduk, Katowice 20.05.2016, fot. Verghityax
Marduk, Katowice 20.05.2016, fot. Verghityax

Marduk promuje obecnie swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "Viktoria". Płyta trafiła do sprzedaży 22 czerwca 2018 roku za sprawą Century Media Records. Na potrzeby wydawnictwa Szwedzi przygotowali dziewięć kompozycji, a obowiązki inżyniera dźwięku po raz kolejny przyjął Magnus "Devo" Andersson.

W grudniu 2019 roku Magnus "Devo" Andersson postanowił rozstać się z Mardukiem po piętnastu latach współpracy. Przyczyną było zmęczenie koncertowym trybem życia oraz chęć skupienia się na pracy w studiu. Jego miejsce w formacji zajął Joel Lindholm z Ondskapt.

Zespół powstał w 1990 roku w Norrkoeping, zapożyczając nazwę od opiekuńczego boga miasta Babilon. W skład grupy weszli Morgan Hakansson na gitarze, Dread na wokalu, Rickard Kalm na basie i Af Gravf na perkusji. Rok później Szwedzi wypuścili swą debiutancką demówkę, zatytułowaną "Fuck Me Jesus". Z Magnusem Anderssonem na drugiej gitarze Marduk zrealizował swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dark Endless". Od tego czasu skład kapeli zmieniał się wielokrotnie, a Morgan Hakansson pozostawał jedynym jej stałym członkiem.

Valkyrja nadal ogrywa swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Throne Ablaze". Materiał ukazał się 26 listopada 2018 roku i składa się z ośmiu kompozycji, które powstały w "Necromorbus Studio". Lider i gitarzysta Simon Wizen przejął na siebie obowiązki wokalne po rozstaniu z RSDX.

Doodswens to holenderska formacja blackmetalowa, którą tworzą Fraukje van Burg na wokalu i gitarze oraz Inge van der Zon na perkusji. Na dyskografię duetu składa się demówka, zatytułowana po prostu "Doodswens", oraz split "From the Shadows of the Abyss" z Adversarius.

28.10 - Łódź, "Magnetofon"
29.10 - Poznań, "U Bazyla"
30.10 - Gdańsk, "B90"
31.10 - Bydgoszcz, "Fabryka Lloyda"
25.11 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
26.11 - Kraków, "Hol"
27.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"

Komentarze
Dodaj komentarz »