zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 października 2021

Marduk na "Black Danzig III" w Gdańsku

17.07.2021 20:47  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Gdański koncert zespołów Marduk, Valkyrja i Doodswens, które odwiedzą Polskę w ramach trasy "30th Anniversary Tour", odbędzie się pod szyldem "Black Danzig III" - dwudniowego festiwalu w klubie "B90". Formacje zagrają 30 października 2021 roku, pierwszego dnia wydarzenia. 31 października zaprezentują się polskie grupy Infernal War, Deus Mortem i Impure Declaration.

Marduk promuje obecnie swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "Viktoria". Płyta trafiła do sprzedaży 22 czerwca 2018 roku za sprawą Century Media Records. Na potrzeby wydawnictwa Szwedzi przygotowali dziewięć kompozycji, a obowiązki inżyniera dźwięku po raz kolejny przyjął Magnus "Devo" Andersson.

W grudniu 2019 roku Magnus "Devo" Andersson postanowił rozstać się z Mardukiem po piętnastu latach współpracy. Przyczyną było zmęczenie koncertowym trybem życia oraz chęć skupienia się na pracy w studiu. Jego miejsce w formacji zajął Joel Lindholm z Ondskapt.

Zespół powstał w 1990 roku w Norrkoeping, zapożyczając nazwę od opiekuńczego boga miasta Babilon. W skład grupy weszli Morgan Hakansson na gitarze, Dread na wokalu, Rickard Kalm na basie i Af Gravf na perkusji. Rok później Szwedzi wypuścili swą debiutancką demówkę, zatytułowaną "Fuck Me Jesus". Z Magnusem Anderssonem na drugiej gitarze Marduk zrealizował swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dark Endless". Od tego czasu skład kapeli zmieniał się wielokrotnie, a Morgan Hakansson pozostawał jedynym jej stałym członkiem.

Valkyrja nadal ogrywa swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Throne Ablaze". Materiał ukazał się 26 listopada 2018 roku i składa się z ośmiu kompozycji, które powstały w "Necromorbus Studio". Lider i gitarzysta Simon Wizen przejął na siebie obowiązki wokalne po rozstaniu z RSDX.

Doodswens to holenderska formacja blackmetalowa, którą tworzą Fraukje van Burg na wokalu i gitarze oraz Inge van der Zon na perkusji. Na dyskografię duetu składa się demówka, zatytułowana po prostu "Doodswens", oraz split "From the Shadows of the Abyss" z Adversarius.

Blackmetalowy Infernal War nadal ogrywa materiał z ostatniego wydawnictwa, pt. "Axiom". Jest to trzeci longplay studyjny w dorobku grupy. Jedenaście utworów, które znalazło się na płycie, zostało nagrane, zmiksowane i zmasterowane w studio "No Solace" pod okiem M. z Mgły i Kriegsmaschine. Premiera albumu odbyła się 17 kwietnia 2015 roku za sprawą Agonia Records.

Deus Mortem promować będzie studyjną EP-kę, zatytułowaną "The Fiery Blood". Premiera na CD, za sprawą Malignant Voices, miała miejsce 8 grudnia 2020 roku. Na winylu materiał wydany został 9 kwietnia 2021 roku przez Terratur Possessions. Sesja nagraniowa odbyła się w "Heinrich House Studio" pod okiem Filipa Hałuchy. Za projekt okładki odpowiada Mar.A Artworks.

Impure Declaration pochodzi z Poznania i gra mieszankę doom i death metalu. W ciągu dwóch lat działalności formacja wydała dwie EP-ki. Ostatnia z nich, pt. "Mind Upheaval, Unclear Signs", ukazała się 22 listopada 2019 roku za sprawą Old Temple.

Komentarze
Dodaj komentarz »