zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Kat z Romanem i Closterkeller na "Rock Out Fest"

21.07.2021 16:36  autor: Verghityax, źródło: profil "Rock Out" na Facebooku

W "Fabryce Pełnej Życia" w Dąbrowie Górniczej odbędzie się plenerowy "Rock Out Fest". Swój udział potwierdziły formacje Kat & Roman Kostrzewski, Closterkeller, Cochise, SiQ, Belzebong, Devil in the Name i Fate. Data wydarzenia to 28 sierpnia 2021 roku.

Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax
Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax

Kat & Roman Kostrzewski promuje obecnie "Popiór" - jest to pierwsze dokonanie zespołu z Jackiem Hiro na gitarze. Dołączył on do kapeli w 2015 roku, zastępując Piotra Radeckiego. To także pierwszy album grupy bez udziału Ireneusza Lotha - zamiast niego za perkusją zasiadł Jacek Nowak, dawny bębniarz Virgin Snatch. "Popiór" trafił do sprzedaży 1 marca 2019 roku.

Kat & Roman Kostrzewski powstał w 2004 roku z inicjatywy Romana Kostrzewskiego i Ireneusza Lotha, po ich rozstaniu z Piotrem Luczykiem. Skład nowej formacji uzupełnili Waldemar Moder i Piotr Radecki na gitarze oraz Michał Laksa na basie. Współpraca z Moderem okazała się krótkotrwała i już rok później jego miejsce zajął Krzysztof Pistelok z Horrorscope. W roku 2007 do sprzedaży trafiło debiutanckie wydawnictwo grupy: koncertowe "Życie po życiu".

Closterkeller powstał w 1988 roku w Warszawie z inicjatywy klawiszowca Przemysława Guryna, gitarzysty Jacka Skiruchy, wokalistki Anji Orthodox i basisty Tomasza Grochowalskiego. Pierwotny skład uzupełnił Grzegorz Tomczyk na perkusji. Dwa lata później grupa zarejestrowała w "Izabelin Studio" materiał na swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany "Purple". Za bębnami zasiadł wówczas Andrzej Szymańczak. Od tego czasu skład Closterkeller zmieniał się wielokrotnie, Anja Orthodox pozostaje jedynym stałym członkiem zespołu.

Dyskografię Closterkeller zamyka "Viridian" - jest to pierwszy album formacji z Adamem Najmanem na perkusji, Aleksandrem Gruszką na basie i Michałem Jarominkiem na gitarze. Sesja nagraniowa odbyła się pod okiem Adama Toczko, partie skrzypiec gościnnie nagrał Tomasz Kasprzyk. Premiera płyty miała miejsce 22 września 2017 roku.

Na październik 2021 roku grupa Cochise planuje premierę swojego siódmego longplaya studyjnego, pt. "The World Upside Down". Wydawcą jest Metal Mind Productions. Materiał zarejestrowany został w "Dobra 12 Studio". Oprócz piosenek autorskich, na płycie ma się znaleźć cover "Gimme Danger" Iggy and the Stooges.

Białostocki Cochise powstał w 2004 roku. W pierwszym składzie znaleźli się dwaj członkowie grupy Hellraizer - gitarzysta Wojciech Napora i basista Radosław Jasiński - a także wokalista Paweł Małaszyński i perkusista Dariusz Korzeniewski. Ostatniego z nich pod koniec 2008 roku zmienił Cezary Mielko z Bright Ophidia, a od marca 2017 roku w zespole bębni Adam "Argon" Galewski. Ostatni dotychczasowy, szósty album grupy, zatytułowany "Exit: A Good Day to Die", ukazał się 18 października 2019 roku nakładem Metal Mind Productions.

Wśród gości, którzy wystąpili na wydanym w 2010 roku albumie "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again" Acid Drinkers, znalazła się Ania Brachaczek z alternatywnorockowego zespołu BiFF. Perkusista metalowej grupy, Maciej "Ślimak" Starosta, połączył następnie siły z wokalistką i basistką w nowym projekcie, nazwanym SiQ. Skład uzupełnili gitarzyści Bart Kiciński i Tomasz "Biały" Białoń. W 2016 roku nakładem Makumba Music ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu "SIQ".

Na przełomie września i października 2020 roku miejsce Barta Kicińskiego zajął Wojciech "Yankiel" Moryto - były członek Acid Drinkers.

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas. Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Belzebong rozpoczął działalność w 2008 roku. Niedługo później światło dzienne ujrzało demo zespołu, zawierające dwa utwory: "Bong Thrower" i "Names of the Devil". Debiutancki album studyjny grupy, pt. "Sonic Scapes & Weedy Grooves", ukazał się w roku 2011 roku.

Katowicki Devil in the Name gra southern rock. Po nagraniu dwóch demówek muzycy rozpoczęli pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym, zatytułowanym po prostu "Devil in the Name". Premiera płyty miała miejsce 17 lutego 2018 roku.

Fate
to heavymetalowa formacja z Gliwic, w której skład wchodzą Jan Dynia, Bartosz Baran, Filip Badura oraz Katarzyna Bloch. W 2019 roku zespół zadebiutował EP-ką"House of Strangers". Obecnie muzycy pracują nad materiałem na nowy album studyjny, który powstaje w"Studio Młyn".

28.08 - Dąbrowa Górnicza, "Fabryka Pełna Życia"
Start: 14:30
Bilety: 119 zł (przedsprzedaż do 8 sierpnia) i 129 zł (przedsprzedaż od 9 sierpnia)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Kat z Romanem i Closterkeller na "Rock Out Fest"
Grand (gość, IP: 37.30.27.*), 2021-07-22 13:50:09 | odpowiedz | zgłoś
Wszystko ładnie pięknie. Ale Kat z Romkiem najpierw powinni zagrać zaległe koncerty jak ten co miał być w maju zeszłego roku w Poznaniu. Bilety są kupione a info na temat grania żadnego.