zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

Vader zapowiedział klubowe koncerty

23.07.2021 19:34  autor: Verghityax, źródło: profil Vader na Facebooku

Oprócz ogłoszonych wcześniej koncertów plenerowych, Vader zapowiedział serię występów klubowych, powiązanych z reedycją albumu "De Profundis". Zespół wystąpi 1 sierpnia 2021 roku w Skarżysku-Kamiennej, 10 sierpnia w Żaganiu, 11 sierpnia w Bielsku-Białej, 15 sierpnia w Ciechanowie i 26 sierpnia w Szczecinie.

Zespół o reedycji "De Profundis": "To piękne wydanie będzie dostępne w Europie oraz USA dzięki Nuclear Blast we wszystkich dostępnych formatach: CD, kaseta oraz - pierwszy raz w historii - na winylu! Mówiąc o 'De Profundis' nie mogliśmy zapomnieć o singlu 'An Act of Darkness', zawierającym wyjątkową, vaderowską wersję utworu 'I Feel You' Depeche Mode, nazwaną tu 'I.F.Y'. Singiel również dostępny będzie jako digipack oraz 12-calowy winyl. By dać Wam wszystkim jeszcze więcej, dodamy prawie cały program z 'De Profundis' i poprzedzającej EPki 'Sothis' do koncertowej setlisty nadchodzącej w lipcu i sierpniu trasy po Europie, organizowanej przez Massive Music".

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vader, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

Klubowe koncerty Vader otwierać będzie francuski Skaphos, grający mieszankę black i death metalu. W 2020 roku zespół wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "Bathyscaphe".

1.08 - Skarżysko-Kamienna, "Semafor"
Start: 20:00
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż) i 65 zł (w dniu koncertu)

10.08 - Żagań, "Elektrownia"
Start: 20:00
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż) i 65 zł (w dniu koncertu)

11.08 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Start: 20:00
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż) i 65 zł (w dniu koncertu)

15.08 - Ciechanów, "Fabryka Kultury Zgrzyt"
Start: 20:00
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż) i 65 zł (w dniu koncertu)

26.08 - Szczecin, "Zamek Książąt Pomorskich"
Start: 20:00
Bilety: 75 zł

Tagi: Vader, Skaphos
Komentarze
Dodaj komentarz »