zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 września 2021

Zespół byłych członków Lokian wydał album

25.07.2021 14:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Neaghi na Facebooku

Wrocławski zespół Neaghi, założony przez byłych członków grupy Lokian, udostępnił do odsłuchania swój debiutancki album. "Whispers of Wings" ukazał się 19 lipca 2021 roku. Płyty kompaktowe można nabyć przez serwis Bandcamp lub bezpośrednio od zespołu.

Neaghi łączy w swojej twórczości thrash metal, heavy metal i metal progresywny. Założyli go w marcu 2018 roku dwaj byli członkowie zespołu Lokian: basista Wojciech "Wojbass" Lesiecki i wokalista Mariusz "Lever" Nowak. Jako pierwszy dołączył do nich perkusista Łukasz "Lukas" Boratyn, wcześniej bębniący m.in. również w Lokian oraz w Demogorgon. Następnie zaproszenia przyjęli gitarzyści Michał Kaszczyszyn i Rafał Janowski. W tym składzie rozpoczęte zostały prace nad materiałem na album "Whispers of Wings". W sierpniu tego samego roku miejsce Rafała Janowskiego zajął Adam Mickiewicz.

Sesja nagraniowa "Whispers of Wings" odbyła się "HDS Studio" i "Tomasz Janiec Studio" w Polsce oraz w "ADSR Decibel Studio" we Włoszech, od sierpnia 2020 roku do marca 2021 roku. Wcześniej zespół opublikował część utworów w wersjach demo. "Whispers of Wings" jest koncept albumem. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Harsha Dasari, były członek grupy Karybdis. Multiinstrumentalista wykonał też dodatkowe partie gitar w "Angel of Darkness" i "The Awakening of Evil" oraz zagrał na klawiszach w "The Last Redemption". Oprócz Levera na albumie zaśpiewali: Alessandro Dominizi z włoskiego zespołu Gunjack w utworze "Ashes of Fear" oraz Margo Szkoda-Hreczuch z grupy Moyra w "The Awakening of Evil". Jedną z solówek gitarowych w "State of Mind" wykonał Caleb Bingham - były członek Five Finger Death Punch, obecnie działający w formacji Athanasia. Autorem okładki jest Lukas.

Lista utworów:

1. Intro
2. Whisper of Your Wings
3. Painting a Dead Man's Face Red
4. Diabolical Mark
5. No Man's Land
6. Cyclone of Lies
7. Demons Reborn
8. Ashes of Fear
9. The Awakening of Evil
10. Angel of Darkness
11. State of Mind
12. The Last Redemption

Zespół dotychczas nie koncertował. Po raz pierwszy na żywo miał wystąpić w marcu 2020 roku, ale plany zostały pokrzyżowane m.in. przez pandemię COVID-19.

W kwietniu 2021 roku ogłoszono rozstanie grupy z Michałem Kaszczyszynem i Adamem Mickiewiczem.

Tagi: Neaghi
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Zespół byłych członków Lokian wydał album
lem (gość, IP: 5.173.254.*), 2021-07-26 14:58:17 | odpowiedz | zgłoś
świetna płyta