zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

CETI nagrywa następcę "Oczu martwych miast"

25.07.2021 19:53  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile CETI, Grzegorza Kupczyka, Piotra Szpalika i Tomasza Targosza na Facebooku

Zespół CETI rozpoczął sesję nagraniową swojego nowego albumu. Premiera następcy "Oczu martwych miast" planowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

CETI, Kraków 12.03.2011, fot. Lazarroni
CETI, Kraków 12.03.2011, fot. Lazarroni

Heavymetalowy CETI powstał w 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka jako jego projekt poboczny, jednak wkrótce potem wokalista rozstał się z Turbo i skupił na nowej formacji. Razem z nim trzon grupy stanowi grająca na klawiszach Maria "Marihuana" Wietrzykowska. Ostatni album zespołu, zatytułowany "Oczy martwych miast", ukazał się 21 lutego 2020 roku nakładem Metal Mind Productions.

Pierwsza część sesji nagraniowej kolejnego długograja CETI odbyła się od 20 do 23 lipca 2021 roku. W tym czasie swojego partie zarejestrowali perkusista Piotr Szpalik, basista Tomasz Targosz oraz gitarzyści Jakub Kaczmarek i Bartosz Sadura. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, zespół Grzegorza Kupczyka pracował w częstochowskim "MP Studio", pod okiem Mariusza Piętki. Grupa skupiła się na kompozycjach Tomasza Targosza. Teksty, autorstwa Grzegorza Kupczyka, mają być w całości polskojęzyczne. Druga część sesji zapowiedziana została na sierpień. Premiera albumu wstępnie planowana jest na luty 2022 roku.

Tagi: CETI
Komentarze
Dodaj komentarz »