zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

Teledysk do "Crawling King Chaos" Cradle of Filth

2.08.2021 15:59  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Cradle of Filth udostępnił teledysk do "Crawling King Chaos", pierwszego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Existence Is Futile". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 22 października 2021 roku za sprawą Nuclear Blast Records.

Obraz wyreżyserował Vicente Cordero.

Materiał na "Existence Is Futile" zarejestrowany został w "Grindstone Studios", pod okiem Scotta Atkinsa. Do wykonania okładki zaangażowany został Arthur Berzinsh. Jest to pierwsze dokonanie z Anabelle Iratni na klawiszach. Dołączyła ona do Cradle of Filth 2021 roku, zastępując na tym stanowisku Lindsay Schoolcraft. W charakterze narratora w dwóch kompozycjach wystąpił Doug Bradley, znany z roli Pinheada w serii filmów "Hellraiser". Wcześniej współpracował on już z zespołem przy "Midian", "Nymphetamine", "Thornography" i "Godspeed on the Devil's Thunder".

Lista utworów:

1. The Fate of the World on Our Shoulders
2. Existential Terror
3. Necromantic Fantasies
4. Crawling King Chaos
5. Here Comes a Candle... (Infernal Lullaby)
6. Black Smoke Curling from the Lips of War
7. Discourse Between a Man and His Soul
8. The Dying of the Embers
9. Ashen Mortality
10. How Many Tears to Nurture a Rose?
11. Suffer Our Dominion
12. Us, Dark, Invincible
13. Sisters of the Mist
14. Unleash the Hellion

Cradle of Filth powstał w 1991 roku w Suffolk. W skład weszli Dani Filth na wokalu, Jon Pritchard na basie, Darren Gardner na perkusji oraz bracia Paul i Benjamin Ryan na gitarze i klawiszach. Rok później do grupy dołączył Robin Graves w charakterze drugiego gitarzysty i jako sekstet Brytyjczycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, pt. "Invoking the Unclean". Wkrótce kapelę opuścił Jon Pritchard, a obowiązki basisty przejął Robin Graves. Jednocześnie na stanowisko drugiego gitarzysty zaangażowany został Paul Allender.

Po podpisaniu kontraktu z Tombstone Records Cradle of Filth rozpoczął pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym, który miał nosić tytuł "Goetia". Kiedy wytwórnia niespodziewanie zbankrutowała, zabrakło funduszy na opłacenie studia i w rezultacie większość ścieżek z sesji została przez pracowników studia wymazana. "The Principle of Evil Made Flesh" - pierwsze pełnoprawne wydawnictwo grupy, już z Nicholasem Barkerem na perkusji - ujrzał światło dzienne w marcu 1994 roku nakładem Cacophonous Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Teledysk do "Crawling King Chaos" Cradle of Filth
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2021-08-03 12:07:52 | odpowiedz | zgłoś
Kawałek w sumie dość średni, klip spoko, ale ostatnie płyty uczą, że najlepsze jest i tak schowane na albumach, a skład mają mocny, więc czekam ;)