zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Materia wystąpi na "Żagań Underground Fest"

18.08.2021 09:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Żagań Underground Fest na Facebooku

Trzeciego, rockowego dnia "Żagań Underground Fest vol. 4", przy Stanicy Kajakowej "Szron" zaprezentują się Materia, Mindfak, Blef, Riot Snake, Wstrząsy Wtórne i Eon Chaos. Plenerowa impreza odbędzie się 21 sierpnia 2021 roku. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Materia, Aleksandrów Łódzki 6.09.2019, fot. Verghityax
Materia, Aleksandrów Łódzki 6.09.2019, fot. Verghityax

"Żagań Underground Fest vol. 4" potrwa od 19 do 21 sierpnia. W czwartek prezentowana będzie muzyka elektroniczna, w piątek wystąpią wykonawcy hiphopowi. Jako dzień rockowy zaplanowano sobotę, zespoły mają grać od godziny 17:00.

Materię założyli w Szczecinku wokalista i basista Michał "Mihu" Piesiak, gitarzysta Tadeusz "Tede" Piesiak i perkusista Jakub "Marcia" Marciniak. W 2010 roku dołączył do nich gitarzysta Adrian "Adi" Dubiński. W kwietniu 2020 roku dotychczasowego bębniarza zastąpił Jeremiasz "Jerry" Baum z zespołu Paranoid Mind. Szczeciniecka grupa dała się szeroko poznać publiczności w piątej edycji programu telewizyjnego "Must Be the Music", w której finale w 2013 roku zajęła drugie miejsce. Wiosną 2021 roku rozpoczęła się sesja nagraniowa czwartego albumu zespołu.

Mindfak powstał w 2012 roku w Żaganiu. Po krótkim pierwszym okresie działalności zawiesił ją, po czym reaktywował się we Wrocławiu. W 2016 roku ustabilizował się skład grupy, którą od tamtej pory tworzą: gitarzyści Sebastian "Czaja" Muszyński i Adam Wieczorkowski, wokalista i basista Jacek Zema i perkusista Tomasz Wesołowski. Zespół wykonuje mieszankę groove i thrash metalu. Oprócz kilku singli i nagrań demo, w dorobku ma EP-kę "Treter" z 2016 roku i album "Wierutny" z września 2019 roku.

Punkowy Blef z Oleśnicy na scenie zadebiutował w listopadzie 2019 roku. W grudniu zespół zarejestrował demo, opublikowane na początku roku kolejnego. We wrześniu rozpoczął sesję nagraniową swojego pierwszego albumu. W skład grupy wchodzą gitarzysta Filip Cierpisz, wokalista i gitarzysta Maciej Woźniak, basista Michał Gołuszka oraz wokalista i perkusista Krzysiek Kieryk.

Riot Snake to hardcore'owo-punkowy zespół z Żagania. Jego debiut sceniczny odbył się w czerwcu 2021 roku.

Hardcore'owo-punkowy zespół Wstrząsy Wtórne w dorobku ma demo z 2016 roku.

Duet Eon Chaos tworzą perkusista Marcin Krawiec i gitarzysta Grzegorz Kiszycki. Grupa działa od 2010 roku.

Następna edycja żagańskiego festiwalu planowana jest na dni od 25 do 27 sierpnia 2022 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »