zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 grudnia 2021

Shodan przed Batushką Krzysztofa Drabikowskiego

21.08.2021 09:21  autor: Verghityax, źródło: Left Hand Sounds, Iron Realm Productions

Deathmetalowy Shodan wystąpi w charakterze supportu na klubowych koncertach Batushki Krzysztofa Drabikowskiego. Występy odbędą się 27 sierpnia w klubie "Hol" w Krakowie oraz 29 sierpnia w klubie "U Bazyla" w Poznaniu.

Shodan promować będzie swój drugi album studyjny, zatytułowany "Death, Rule Over Us". Premiera płyty miała miejsce 3 kwietnia 2020 roku pod egidą Deformeathing Production. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Zordon Studio", "Raven Studio" i "Sound Division Studio". Za miksy i mastering odpowiada Kuba Mańkowski. Okładkę przygotował Łukasz "Pachu" Pach.

Shodan powstał w 2013 roku we Wrocławiu z inicjatywy dwóch muzyków kapeli Extinct Gods: Michała Jarosza i Szczepana Inglota. Skład uzupełnił basista Michał Rybak. Jako trio zespół nagrał debiutancką EP-kę, pt. "Zero K". Ukazała się ona w 2014 roku. Dwa lata później do zespołu dołączył basista Tomasz Sadlak, aczkolwiek materiał na "Protocol of Dying" został zarejestrowany jeszcze z udziałem Michała Rybaka. Miksami i masteringiem zajął się Arkadiusz Malczewski z "Sound Division Studio".

Po przejęciu Batushki przez Bartłomieja Krysiuka, Krzysztof Drabikowski wystartował z własną wersją projektu, również pod nazwą Batushka. 26 maja 2019 roku muzyk wypuścił własnym sumptem album "Panichida", który w całości skomponował, nagrał i wyprodukował sam. Na potrzeby wydawnictwa powstało osiem autorskich kompozycji. Sesja nagraniowa miała miejsce w studio "Sphieratz".

Pierwotna wersja Batushki rozpoczęła działalność w 2015 roku. Zespół zadebiutował longplayem studyjnym, zatytułowanym "Litourgiya". Materiał ukazał się 4 grudnia 2015 roku, pod banderą Witching Hour Productions. Stanowi on połączenie black metalu z prawosławną muzyką cerkiewną.

27.08 - Kraków, "Hol"
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

29.08 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Shodan, Batushka
Komentarze
Dodaj komentarz »