zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Harmonogram "Metal Doctrine Festival"

20.08.2021 20:45  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

Organizator trzeciej edycji "Metal Doctrine Festival" udostępnił harmonogram wydarzenia. Na scenie zaprezentują się zespoły Vader, Belphegor, Azarath, Voidhanger, Gruzja, Offence i Deadly Vision. Festiwal odbędzie się 27 sierpnia 2021 roku na terenie "Fabryki Pełnej Życia" w Dąbrowie Górniczej.

14:30 - 14:55: Deadly Vision
15:20 - 15:55: Offence
16:20 - 17:10: Gruzja
17:35 - 18:25: Voidhanger
18:45 - 19:45: Azarath
20:10 - 21:20: Belphegor
22:00: Vader

Vader promować będzie reedycję "De Profundis", swojego drugiego longplaya studyjnego. Trafi ona do sprzedaży 30 lipca 2021 roku na CD, kasecie magnetofonowej oraz - po raz pierwszy - na winylu. Z tej okazji Vader wykonywać będzie na koncertach większość materiału z "De Profundis" oraz EP-ki "Sothis".

Belphegor nadal ogrywa "Totenritual", swój jedenasty longplay studyjny, który został zarejestrowany w "Stage One Studios" w Niemczech oraz "Studio Mischmaschine" w Austrii. Na albumie znalazło się dziewięć premierowych kompozycji, w tym jeden utwór instrumentalny. Miksem i masteringiem materiału zajęli się Jason Suecof i Mark Lewis w studiu "Audiohammer" na Florydzie. Premiera odbyła się 15 września 2017 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Azarath ogrywa "Saint Desecration", siódmy longplay studyjny w swojej karierze. Album ukazał się 27 listopada 2020 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records" pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczy dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Voidhanger promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Dark Days of the Soul", który ukazał się 2 marca 2018 roku za sprawą Agonia Records. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został pod okiem M. z Mgły, który odpowiada również za miksy i mastering.

Dyskografię Gruzji zamyka split "Konflikt", wydany 19 października 2020 roku z rosyjską formacją Neon Scaffold. Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów dostarczył po cztery kompozycje. Materiał ukazał się wyłącznie na 12-calowej płycie winylowej.

Gruzja powstała w 2018 roku, zrzeszając muzyków takich grup, jak Furia, Mentor, Thaw, Massemord, Odraza i Licho.

Deathmetalowy Offence zapowiedział premierę swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "You'll Never Rest in Peace". Wydawnictwo ukaże się 28 sierpnia 2021 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w "Studio Młyn" i "Creme de la Creme Studio". W charakterze gości udział w niej wzięli Roman Kostrzewski, Les z Hell-Born, Mike Perun z Cianide i Don of the Dead z Nunslaughter. Okładkę przygotował Robert Artur von Ritter.

Deathmetalowy Deadly Vision promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Slaughterous Foreplay". Premiera płyty miała miejsce 22 lutego 2020 roku. Na "Slaughterous Foreplay" znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w katowickim "Nest Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Tom Bishop, gitarzysta Tuff Enuff.

Deadly Vision reaktywował się w 2016 roku po ponad dwudziestu latach nieobecności. Z pierwotnego składu do grupy powrócili gitarzysta Mariusz Biełanowicz i basista Rafał Banaszek. Ten drugi ponownie rozstał się z zespołem w roku 2017. Obecnie skład uzupełniają Paweł Kostka na wokalu, Tomasz Osiński na perkusji, Artur Kwapisz na gitarze i Kamil Kalinowski na basie.

27.08 - Dąbrowa Górnicza, "Fabryka Pełna Życia"
Start: 14:30
Bilety: 139 zł (przedsprzedaż) i 169 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »