zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 stycznia 2022

Ronnie Atkins zapowiedział minialbum "4 More Shots"

23.08.2021 19:46  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ronniego Atkinsa na Facebooku

Pół roku po wydaniu "One Shot" dyskografia Ronniego Atkinsa poszerzy się o minialbum "4 More Shots (The Acoustics)". Materiał ukaże się w ograniczonym nakładzie na płytach kompaktowych 1 października 2021 roku, nakładem Frontiers Music srl. Zaprezentowana została pochodząca z EP-ki wersja "Picture Yourself". Wideoklip przygotował Pontus Egberg.

Duńczyk Ronnie Atkins znany jest przede wszystkim jako wokalista hardrockowej grupy Pretty Maids, której w 1981 roku był współzałożycielem. Od 2015 roku tworzy też, z Erikiem Martenssonem, duet Nordic Union. Ponadto współpracował m.in. z niemiecką Avantasią.

W związku z wykrytym rakiem płuc, we wrześniu 2019 roku Ronnie Atkins przeszedł operację, a pod koniec października rozpoczął zaplanowane na dwanaście tygodni zabiegi. Do końca grudnia wokalistę poddano około trzydziestu trzem radioterapiom, po czym czekała go czwarta chemioterapia. Na początku lutego 2020 roku muzyk ogłosił, że najnowsze badania nie wykazały obecności nowotworu w jego organiźmie. Rozpoczął następnie mającą potrwać rok immunoterapię.

W połowie października 2020 roku Ronnie Atkins ujawnił, że przed Wielkanocą dokuczały mu bóle, a nowe badania wykryły u niego raka IV stopnia. Wokalista postanowił skupić się w kolejnych miesiącach na pisaniu muzyki.

Efektem pracy był wydany 12 marca 2021 roku przez Frontiers Music srl album "One Shot". W ukończeniu nagrań demo Ronniemu Atkinsowi pomógł Chris Laney. Klawiszowiec Pretty Maids zajął się produkcją materiału. Z powodu możliwości szybkiego pogorszenia się zdrowia Ronniego Atkinsa, podczas sesji nagraniowej jako pierwsze zarejestrowano jego partie - wokalne. Oprócz lidera projektu oraz Chrisa Laneya, który zagrał na gitarze rytmicznej i klawiszach, na albumie wystąpili jeszcze dwaj inni byli lub obecni członkowie Pretty Maids: perkusista Allan Sorensen i klawiszowiec Morten Sandager. Obowiązki basisty pełnił Pontus Egberg z King Diamond. Na gitarze akustycznej zagrał Anders Ringman. Partie gitary prowadzącej wykonali: Pontus Norgren z HammerFall, Kee Marcello występujący dawniej w Europe, a także Olliver Hartmann, John Berg i Chris Laney. Jako dodatkowi wokaliści w nagraniach wzięli udział Bjorn Strid z Soilwork, Linnea Vikstrom Egg z QFT, Olliver Hartman i Chris Laney. Miksami zajął się Jacob Hansen.

O pierwszym utworze z minialbumu "4 More Shots (The Acoustics)" Ronnie Atkins opowiedział: "'Carry Me Over' był tak naprawdę pierwszą piosenką, którą napisałem po tym, jak w marcu 2020 roku przekazano mi, że mój rak powrócił. Został napisany, gdy mentalnie i emocjonalnie znalazłem się na dnie, w pozbawionym nadziei i frustrującym okresie mojego życia. Jest to oczywiste, gdy słucha się tekstu. Gdy więc musiałem zdecydować, które piosenki znajdą się na albumie 'One Shot', celowo postanowiłem odrzucić 'Carry Me Over, z dwóch powodów. Po pierwsze, po prostu pomyślałem, że tekst jest zbyt smutny i depresyjny, a nie taki sygnał chciałem wysłać fanom. Po drugie, czułem, że utwór zaburzyłby równowagę na albumie. Mimo to wciąż uważam, że jego melodia jest piękna! Owszem, melancholijna, ale też bardzo szczera".

Trzy kolejne pozycje z "4 More Shots (The Acoustics)" to akustyczne wersje utworów znanych z albumu "One Shot". EP-kę kończy nagranie pochodzące z japońskiego wydania długograja.

Materiał na minialbum zarejestrowany został w 2020 roku w "Hansen Studios", "Laneyland Studios" i "Platform CPR". W sesji nagraniowej wzięli udział Ronnie Atkins jako wokalista, Linnea Vikstrom Egg jako wokalistka wspierająca, Chris Laney jako gitarzysta, basista i wokalista wspierający, Anders Ringman jako gitarzysta, basista, pianista i klawiszowiec oraz Allan Sorensen jako perkusista. Produkcją, z pomocą Andersa Ringmana, i miksami zajął się Chris Laney. Mastering wykonał Jacob Hansen.

Lista utworów:

1. Carry Me Over
2. When Dreams Are Not Enough (Acoustic Version)
3. Picture Yourself (Acoustic Version)
4. Real (Acoustic Version)
5. One Shot (Orchestra Version)

Wideoklip do akustycznej wersji "Picture Yourself" nagrany został w "SolnaSound Recording" w Sztokholmie. Wystąpili w nim Ronnie Atkins i Linnea Wikstrom Egg jako wokaliści oraz Chris Laney, Pontus Norgren i Pontus Egberg jako gitarzyści.

Komentarze
Dodaj komentarz »