zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 lutego 2023

"Cross Over Cracow" po raz ósmy

24.08.2021 20:34  autor: Verghityax, źródło: profil Terrordome na Facebooku

Zespół Terrordome zapowiedział ósmą edycję cyklicznego "Cross Over Cracow", odbędzie się ona 18 września 2021 roku w klubie "Zaścianek" w Krakowie. Oprócz gospodarzy wydarzenia, na scenie zaprezentują się formacje Reactory, Tester Gier, Roadhog i Retribution.

Terrordome ogrywa obecnie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "Straight Outta Smogtown". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 lutego 2021 roku za sprawą Selfmadegod Records.

Ślady perkusji zarejestrowane zostały w "Oversonic Music Studio" w brazylijskim Sao Jose dos Campos przez Friggiego MadBeatsa. Pozostałe partie zespół nagrał w "Zed Studio". W sesji gościnnie udział wzięli Syrus z Gnidy, Słoma z Inverted Mind i Kosa z Deathreat. Jest to pierwsze dokonanie formacji w nowym składzie - w 2020 roku do Terrordome dołączyli Virious, dawny basista Vane, a także Rob Sixkiller, perkusista Only Sons.

Terrordome to polski kwartet, powstały w 2005 roku. Twórczość grupy stanowi mieszankę thrash metalu i crossoveru. Zespół ma na koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą, w tym w Brazylii, Chinach i Japonii. Jak dotąd, dzielił scenę między innymi z Suicidal Tendencies, Anthrax, Sepulturą, Destruction, D.R.I., Whiplash, Ratos de Porao i Vader, miał również okazję wystąpić na festiwalach "Obscene Extreme", "True Thrash Fest Japan", "Metalmania" i "Metalfest".

Reactory to thrashmetalowa formacja z Berlina. Kwartet przyjedzie ze swoim trzecim longplayem studyjnym, zatytułowanym "Collapse to Come". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał powstał w "Gernhart Studio". Premiera płyty miała miejsce 27 marca 2020 roku za sprawą Iron Shield Records.

Tester Gier powstał po rozpadzie Świniopasa. Od tego czasu grupa wydała albumy "Speed Metal", "Muzyka przeciwko przeglądom muzycznym" i "Nie jesteśmy muzykami", a także dwa splity: jeden z Bullet Belt, drugi z Drown My Day.

Roadhog powstał w 2012 w Krakowie z inicjatywy czterech fanów klasycznego heavy metalu. Trzy lata później światło dzienne ujrzał debiutancki longplay "Dreamstealer", za którego produkcję odpowiada Olof Wikstrand z zespołu Enforcer. 25 lipca 2017 roku kwartet wypuścił swój drugi longplay, pt. "The Oppressors".

Retribution to krakowska kapela thrashmetalowa. Dyskografię grupy zamyka "Radio Hatred", jej drugi longplay studyjny. Materiał zarejestrowany został na przestrzeni 2008 i 2009 roku, jeszcze z Tymkiem Jędrzejczykiem na wokalu, po czym ukazał się w roku 2013. Dwa lata później na stanowisko wokalisty powrócił Łukasz Malinowski.

18.09 - Kraków, "Zaścianek"
Start: 18:00
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »