zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

Angrrsth przed Rotting Christ w Katowicach

27.08.2021 19:21  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Blackmetalowa formacja Angrrsth otworzy katowicki koncert Rotting Christ. Występ odbędzie się 23 września w "Fabryce Porcelany".

Toruński Angrrsth ogrywa obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Donikąd". Premiera miała miejsce 17 kwietnia 2021 roku nakładem Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się siedem kompozycji, które zmiksował i zmasterował Maciej Marendowski. Praca nad materiałem rozpoczęła się w grudniu 2019 roku. Ślady perkusyjne wbito w marcu 2020 roku w Toruniu.

Rotting Christ promować będzie swój trzynasty longplay studyjny, zatytułowany "The Heretics". Płyta ukazała się 15 lutego 2019 roku za sprawą Non Serviam Records, znalazło się na niej dziesięć kompozycji, których produkcją zajął się Sakis Tolis. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren, okładkę przygotował Maximos Manolis. W sesji gościnnie udział wzięli Ashmedi z Melechesh, Irina Zybina z Grai, Stratis Steele oraz Dayal Patterson, autor książki "Black Metal: Ewolucja kultu".

Działalność muzyczną bracia Sakis i Themis Tolisowie rozpoczęli w zespole Black Church, założonym przez Jima Mutilatora. W 1987 roku formacja przeistoczyła się w Rotting Christ. Debiutancka demówka, pt. "Leprosy of Death", zarejestrowana została na magnetofonie w salce prób zespołu i ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Trzy lata później do składu dołączył Magus z grupy Necromantia i Grecy wypuścili swą przełomową EP-kę, zatytułowaną "Passage to Arcturo". Po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions, Rotting Christ pojechał w grudniu 1993 roku w europejską trasę koncertową u boku Immortal i Blasphemy. Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafił pierwszy longplay studyjny kapeli - "Thy Mighty Contract".

W 1996 roku z Rotting Christ rozstał się basista i główny tekściarz - Jim Mutilator. Na kolejnych albumach zespół eksperymentował z gothic metalem, by w roku 2000, za sprawą longplaya "Khronos", powrócić do cięższych brzmień.

Dzień po katowickim koncercie - 24 września 2021 roku - Rotting Christ wystąpi na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie. Grecy zagrają tego dnia przed Batushką Krzysztofa Drabikowskiego.

23.09 - Katowice, "Fabryka Porcelany" (+ Angrrsth)
Start: 19:00
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

24.09 - Warszawa, "Progresja Music Zone" (+ Batushka Krzysztofa Drabikowskiego)
Start: 19:00
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »