zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 6 czerwca 2023

Utwór Butcher Babies inspirowany komiksowym Lobo

28.08.2021 09:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Butcher Babies na Facebooku

Lobo, postać z publikacji wydawnictwa DC Comics, stał się dla amerykańskiego zespołu Butcher Babies inspiracją do napisania utworu "It's Killin' Time, Baby!". W nagraniu jako gość wziął udział Craig Mabbitt z grup Escape the Fate i The Dead Rabbits. Cyfrowy singiel ukazał się za pośrednictwem Blood Blast Distribution. Nie ujawniono jeszcze daty premiery ani tytułu kolejnego albumu formacji.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden.

Pod koniec maja 2019 roku zespół poinformował, że przez minione kilka tygodni nagrał prawie cały materiał na swój czwarty długograj. W sierpniu z formacji odszedł Jason Klein. W styczniu 2020 roku grupa ogłosiła, że jego następcą został Ricky Bonazza, a także ujawniła współpracę z Andym Jamesem jako drugim gitarzystą.

Od października 2020 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution ukazało się w formie cyfrowej pięć premierowych singli Butcher Babies: "Bottom of a Bottle", "Sleeping with the Enemy", "Yorktown", "Last Dance" i "It's Killin' Time, Baby!". Ich produkcją, miksami i masteringiem zajął się Matt Good. Do trzech pierwszych utworów zaprezentowano teledyski. "Bottom of a Bottle" i "Sleeping with the Enemy" wydane zostały również, w ograniczonych nakładach, na płytach kompaktowych.

Komentarze
Dodaj komentarz »