zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 25 października 2021

Harmonogram "Summer Dying Loud 2021"

31.08.2021 16:24  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Organizator "Summer Dying Loud 2021" w Aleksandrowie Łódzkim udostępnił harmonogram wydarzenia. Festiwal odbędzie się 11 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji". Zagrają Mgła, Azarath, Me And That Man, In Twilight's Embrace, Varmia, The Stubs, Death Denied, Taraban i Backhand Slap.

Mgła, Wrocław 11.05.2019, fot. Verghityax
Mgła, Wrocław 11.05.2019, fot. Verghityax

13:00 - 13:30: Backhand Slap
14:00 - 14:30: Taraban
15:00 - 15:45: Death Denied
16:15 - 17:00: Varmia
17:30 - 18:15: The Stubs
18:45 - 19:30: In Twilight's Embrace
20:00 - 21:00: Me And That Man
21:30 - 22:15: Azarath
22:45 - 23:50: Mgła

Mgła promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Age of Excuse". Wydawnictwo na CD ujrzało światło dzienne 2 września 2019 roku za sprawą Northern Heritage i No Solace. Składający się z sześciu kompozycji materiał powstał w "No Solace Studio". Jest to pierwsze dokonanie zespołu, na którym wystąpił The Fall, koncertowy basista Mgły. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

Azarath ogrywa "Saint Desecration", siódmy longplay studyjny w swojej karierze. Album ukazał się 27 listopada 2020 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records" pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczy dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Me And That Man zapowiedział premierę albumu "New Man, New Songs, Same Shit, Vol 2". Ukaże się on 19 listopada 2021 roku.

Na "New Man, New Songs, Same Shit, Vol 2" znajdzie się dwanaście kompozycji. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Hank Von Hell, Anders Odden, Tobias Forge, Blaze Bayley, Gary Holt, Mantas, Garm, Abbath, Frank The Baptist, Chris Holmes, Ralf Gyllenhammar, Douglas Blair, David Vincent, Michale Graves, Randy Blythe, Alissa White-Gluz, Devin Townsend, Myrkur i Chris Georgiadis.

W lipcu 2020 roku In Twilight's Embrace poinformował, że zakończył komponowanie materiału na swój następny album studyjny. Sesja nagraniowa planowana jest na rok 2021.

Dyskografię In Twilight's Embrace zamyka "Lawa", piąty longplay studyjny w dorobku grupy. Na potrzeby albumu zespół przygotował sześć kompozycji zainspirowanych dramatem "Dziady" Adama Mickiewicza oraz jego ekranizacją w reżyserii Tadeusza Konwickiego. Film powstał w 1989 roku i nosi tytuł "Lawa". Jest to pierwsze dokonanie In Twilight's Embrace z Jackiem Stróżyńskim na basie. Na co dzień muzyk udziela się w grupie Tarpan. Materiał zmiksował Marcin Rybicki, za mastering odpowiada Michał Kupicz.

Varmia przyjedzie ze swoim trzecim longplayem studyjnym, zatytułowanyn "bal Lada". Trafił on do sprzedaży 12 marca 2021 roku dzięki M-Theory Audio. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali dziesięć utworów, które zarejestrowane zostały w XIX-wiecznym dworze na północy Polski. Jest to ostatnie dokonanie grupy z Kruszynem za perkusją - już po sesji nagraniowej jego miejsce zajął Michał Andrzejczyk z Deithwen.

The Stubs promować będzie EP-kę studyjną, zatytułowaną "Make the Stubs Dead Again". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 1 kwietnia 2021 roku nakładem Instant Classic. Materiał zarejestrowany został w klubie "Pogłos", produkcją zajął się Olek Orłowski. Na EP-ce znalazły się cztery kompozycje, w tym cover "Poor Black Mattie" R.L. Burnside'a.

Muzycy Death Denied nadal promują swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "A Prayer to the Carrion Kind". Materiał został zarejestrowany w "Heinrich House Studio" w Legionowie. Okładkę przygotowała Anna Szymborska. Album ukazał się 7 lutego 2018 roku.

Taraban promuje obecnie "How the East Was Lost", swój pierwszy longplay studyjny. Wcześniej muzycy zrealizowali dwie EP-ki, z których ostatnia, zatytułowana "Valkyrie Eleison", miała swoją premierę w 2016 roku.

Materiał na "How the East Was Lost" zarejestrowany został w kwietniu 2019 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga, który zajął się również miksami i masteringiem. Premiera albumu miała miejsce 22 listopada 2019 roku.

Backhand Slap tworzy czwórka muzyków z Tczewa i Trójmiasta. Grupa ma na swoim koncie debiutancką EP-kę, pt. "Walk Your Way". Na jej zawartość składa się pięć autorskich kompozycji, które zarejestrowane zostały na przestrzeni od czerwca do sierpnia 2018 roku w gdańskim "Drive Recording Studio". W utworze "Stand with Us" gościnnie zaśpiewał Piotr z grupy Ratrace.

11.09 - Aleksandrów Łódzki, "Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji"
Start: 13:00
Bilety: 89 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »