zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Warbell i Shodan na "Fisting Breslau"

3.09.2021 16:39  autor: Verghityax, źródło: profil Shodan na Facebooku

Zespoły Warbell, Shodan i Mindfak zapowiedziały wspólny koncert, pod szyldem "Fisting Breslau". Wydarzenie odbędzie się 24 września 2021 roku w klubie "Liverpool" we Wrocławiu.

Zespół Warbell ogłosił w marcu 2021 roku, że pracuje nad albumem, zatytułowanym "Legacy".

Jeleniogórski Warbell założyli w 2007 roku gitarzyści Marcin "Maroon" Witeska i Piotr "Peter" Hasioli oraz basista Paweł "Bloody" Szczypka. Ostatni z nich pełnił również obowiązki wokalisty na wydanym pod koniec 2009 roku demie. Wkrótce potem, w 2010 roku, zespół zawiesił działalność. Reaktywował się w styczniu 2013 roku, z wokalistką Karoliną "Gigi" Więcek w składzie.

Wykonujący melodyjny death metal Warbell ma w dotychczasowym dorobku dwa albumy: "Havoc" ukazał się w grudniu 2015 roku, a "Plague" - we wrześniu 2019 roku. Od czasu nagrania ostatniego z nich zmieniła się większość składu. Obecnie grupę tworzą: basista Paweł "Bloody" Szczypka, wokalistka Karolina "Gigi" Więcek, perkusista Bartosz Dolewski oraz gitarzyści Kamil "Turek" Turczynowicz i Marek "Cherez" Bereda.

Shodan promować będzie swój drugi album studyjny, zatytułowany "Death, Rule Over Us". Premiera płyty miała miejsce 3 kwietnia 2020 roku pod egidą Deformeathing Production. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Zordon Studio", "Raven Studio" i "Sound Division Studio". Za miksy i mastering odpowiada Kuba Mańkowski. Okładkę przygotował Łukasz "Pachu" Pach.

Shodan powstał w 2013 roku we Wrocławiu z inicjatywy dwóch muzyków kapeli Extinct Gods: Michała Jarosza i Szczepana Inglota. Skład uzupełnił basista Michał Rybak. Jako trio zespół nagrał debiutancką EP-kę, pt. "Zero K". Ukazała się ona w 2014 roku. Dwa lata później do zespołu dołączył basista Tomasz Sadlak, aczkolwiek materiał na "Protocol of Dying" został zarejestrowany jeszcze z udziałem Michała Rybaka. Miksami i masteringiem zajął się Arkadiusz Malczewski z "Sound Division Studio".

Mindfak powstał w 2012 roku w Żaganiu. Po krótkim pierwszym okresie działalności zawiesił ją, po czym reaktywował się we Wrocławiu. W 2016 roku ustabilizował się skład grupy, którą od tamtej pory tworzą: gitarzyści Sebastian "Czaja" Muszyński i Adam Wieczorkowski, wokalista i basista Jacek Zema i perkusista Tomasz Wesołowski. Zespół wykonuje mieszankę groove i thrash metalu. Oprócz kilku singli i nagrań demo, w dorobku ma EP-kę "Treter" z 2016 roku i album "Wierutny" z września 2019 roku.

24.09 - Wrocław, "Liverpool"
Start: 20:00
Bilety: 20 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »