zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 28 maja 2022

Whitesnake i Europe na jedynym koncercie w Polsce

8.09.2021 15:57  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Whitesnake zapowiedział pożegnalną trasę koncertową, pod szyldem "The Farewell Tour MMXXII". Występy otwierać będzie szwedzka formacja Europe. W Polsce zaplanowano jeden przystanek - wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2022 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

Dyskografię Whitesnake zamyka "Flesh & Blood", trzynasty longplay studyjny w karierze zespołu. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 10 maja 2019 roku pod egidą Frontiers Music Srl. Początkowo "Flesh & Blood" miał ukazać się rok wcześniej, jednak zespół zmuszony był przełożyć sesję nagraniową z powodu przeciągającej się choroby Davida Coverdale'a. Wokalista przez wiele tygodni zmagał się z grypą typu H3.

"Flesh & Blood" jest pierwszym dokonaniem Whitesnake, które David Coverdale napisał z gitarzystami Rebem Beachem i Joelem Hoekstrą. Choć Reb Beach jest członkiem Whitesnake od 2002 roku, na "Good to Be Bad" i "Forevermore" rolę głównego kompozytora pełnił Doug Aldrich. Joel Hoekstra dołączył do formacji w roku 2014.

W skład Whitesnake, oprócz Davida Coverdale'a na wokalu, wchodzą obecnie gitarzyści Reb Beach i Joel Hoekstra, basista Michael Devin, perkusista Tommy Aldridge, klawiszowiec Michele Luppi oraz multiinstrumentalista Dino Jelusick.

Po rozpadzie Deep Purple w lipcu 1976 roku David Coverdale postanowił spróbować sił w karierze solowej. W 1977 roku wydał swój pierwszy album, pt. "White Snake" - produkcją zajął się Roger Glover, a płyta ukazała się pod szyldem Purple Records. Rok później światło dzienne ujrzał drugi solowy krążek, zatytułowany "Northwinds". Tuż przed jego premierą Coverdale utworzył nowy zespół o nazwie Whitesnake. W skład weszli muzycy, którzy dotychczas wspierali wokalistę na trasie: gitarzyści Micky Moody i Bernie Marsden, basista Neil Murray, perkusista Dave Dowle i klawiszowiec Brian Johnston. Pierwszym wydawnictwem sygnowanym logo Whitesnake była EP-ka "Snakebite", a już miesiąc później pojawił się pełnometrażowy album, pt. "Trouble". Od tamtego czasu kapela Davida Coverdale'a wypuściła jeszcze dwanaście albumów studyjnych, dziewięć koncertowych i kilka kompilacji. Skład Whitesnake zmieniał się wielokrotnie - przez formację przewinęli się tacy muzycy, jak John Sykes, Vivian Campbell, Steve Vai, Rudy Sarzo, Marco Mendoza, Ian Paice, Tommy Aldridge czy Jon Lord.

Szwedzka formacja Europe nadal ogrywa swój ostatni album studyjny, pt. "Walk the Earth". Premiera płyty miała miejsce 20 października 2017 roku pod szyldem należącej do zespołu wytwórni Hell & Back.

Na początku lutego 2017 roku muzycy Europe weszli do "Abbey Road Studios" w Londynie, aby zarejestrować następcę "War of Kings". Za produkcję nowego materiału odpowiada Dave Cobb. Okładkę wykonał Mike Sportes.

Bilety na krakowski koncert Whitesnake i Europe trafią do sprzedaży 10 września 2021 roku o godzinie 10:00.

12.06.2022 - Kraków, "Tauron Arena"
Start: 19:30
Bilety: 220 zł (płyta w przedsprzedaży), 260 zł (sektory II kat. w przedsprzedaży) i 290 zł (sektory I kat. w przedsprzedaży)

Komentarze
Dodaj komentarz »