zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Blaze of Perdition przed Batushką i Rotting Christ

11.09.2021 16:26  autor: Verghityax, źródło: profil Blaze of Perdition na Facebooku

Warszawski koncert Batushki Krzysztofa Drabikowskiego i Rotting Christ otworzy Blaze of Perdition. Wydarzenie odbędzie się 24 września na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Blaze of Perdition promuje obecnie swój piąty longplay studyjny, pt. "The Harrowing of Hearts". Z myślą o wydawnictwie zespół przygotował sześć autorskich kompozycji oraz cover "Moonchild" Fields of the Nephilim. Okładkę wykonała Izabela Grabda. Premiera płyty miała miejsce 14 lutego 2020 roku za sprawą Metal Blade Records.

Pod koniec października 2019 roku zespół poinformował, że Destroyer - wokalista i gitarzysta Untervoid oraz dawny muzyk Kriegsmaschine - stanie za mikrofonem w Blaze of Perdition na potrzeby planowanych koncertów.

Po przejęciu Batushki przez Bartłomieja Krysiuka, Krzysztof Drabikowski wystartował z własną wersją projektu, również pod nazwą Batushka. 26 maja 2019 roku muzyk wypuścił własnym sumptem album "Panichida", który w całości skomponował, nagrał i wyprodukował sam. Na potrzeby wydawnictwa powstało osiem autorskich kompozycji. Sesja nagraniowa miała miejsce w studio "Sphieratz".

Pierwotna wersja Batushki rozpoczęła działalność w 2015 roku. Zespół zadebiutował longplayem studyjnym, zatytułowanym "Litourgiya". Materiał ukazał się 4 grudnia 2015 roku, pod banderą Witching Hour Productions. Stanowi on połączenie black metalu z prawosławną muzyką cerkiewną.

Rotting Christ promować będzie swój trzynasty longplay studyjny, zatytułowany "The Heretics". Płyta ukazała się 15 lutego 2019 roku za sprawą Non Serviam Records, znalazło się na niej dziesięć kompozycji, których produkcją zajął się Sakis Tolis. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren, okładkę przygotował Maximos Manolis. W sesji gościnnie udział wzięli Ashmedi z Melechesh, Irina Zybina z Grai, Stratis Steele oraz Dayal Patterson, autor książki "Black Metal: Ewolucja kultu".

Działalność muzyczną bracia Sakis i Themis Tolisowie rozpoczęli w zespole Black Church, założonym przez Jima Mutilatora. W 1987 roku formacja przeistoczyła się w Rotting Christ. Debiutancka demówka, pt. "Leprosy of Death", zarejestrowana została na magnetofonie w salce prób zespołu i ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Trzy lata później do składu dołączył Magus z grupy Necromantia i Grecy wypuścili swą przełomową EP-kę, zatytułowaną "Passage to Arcturo". Po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions, Rotting Christ pojechał w grudniu 1993 roku w europejską trasę koncertową u boku Immortal i Blasphemy. Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafił pierwszy longplay studyjny kapeli - "Thy Mighty Contract".

W 1996 roku z Rotting Christ rozstał się basista i główny tekściarz - Jim Mutilator. Na kolejnych albumach zespół eksperymentował z gothic metalem, by w roku 2000, za sprawą longplaya "Khronos", powrócić do cięższych brzmień.

Dzień po koncercie w Warszawie Rotting Christ wystąpi w "Fabryce Porcelany" w Katowicach. W roli supportu zaprezentuje się Angrrsth.

23.09 - Katowice, "Fabryka Porcelany"
Start: 19:00
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

24.09 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 19:00
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »