zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

Vader ponownie w trasie z "De Profundis"

11.09.2021 13:12  autor: Verghityax, źródło: profil Vader na Facebooku

Vader ogłosił drugą część trasy promującej reedycję "De Profundis". Rozpocznie się ona 7 grudnia 2021 roku w "Rock Klub Iron" w Krośnie i będzie to jedyny polski koncert w ramach tournee. Następnie Vader odwiedzi Słowację, Rumunię, Turcję, Bułgarię, Macedonię, Serbię, Chorwację, Słowenię i Węgry. W roli supportu zaprezentuje się Monument of Misanthropy.

Vader promować będzie reedycję "De Profundis", swojego drugiego longplaya studyjnego. Trafi ona do sprzedaży 30 lipca 2021 roku na CD, kasecie magnetofonowej oraz - po raz pierwszy - na winylu. Z tej okazji Vader wykonywać będzie na koncertach większość materiału z "De Profundis" oraz EP-ki "Sothis".

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vader, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

Monument of Misanthropy to brutal deathmetalowa formacja, której członkowie pochodzą z Austrii i Francji. Obecnie zespół promuje swój drugi longplay studyjny, pt. "Unterweger". Ukaże się on 12 listopada 2021 roku za sprawą Transcending Obscurity Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »