zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 6 czerwca 2023

Elder i Pallbearer zagrają w Warszawie

13.09.2021 16:03  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Elder, Pallbearer i Irist zapowiedziały europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 25 września 2022 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

Elder nadal promuje swój piąty longplay studyjny, pt. "Omens". Wydawnictwo ukazało się 24 kwietnia 2020 roku pod egidą Armageddon Label. Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, które zespół nagrał pod okiem Petera Deimela. Masteringiem zajął się Carl Saff. "Omens" to pierwsze dokonanie grupy z perkusistą Georgiem Edertem - zastąpił on w 2019 roku Matta Couto. W sesji wziął również udział gitarzysta i klawiszowiec Mike Risberg, dotychczas pełniący rolę muzyka na potrzeby tras koncertowych. Gościnne partie na pianinie Rhodesa zarejestrował Fabio Cuomo. Okładkę przygotował Adrian Dexter.

Elder powstał w 2006 roku w Fairhaven. W skład grupy weszli Nick DiSalvo na gitarze i wokalu, Jack Donovan na basie i Matt Couto na perkusji. Dwa lata później trio zadebiutowało albumem, zatytułowanym po prostu "Elder".

Pallbearer przyjedzie ze swoim czwartym longplayem studyjnym, pt. "Forgotten Days". Trafił on do sprzedaży 23 października 2020 roku za sprawą Nuclear Blast Records. W celu zarejestrowania materiału na "Forgotten Days" zespół powrócił do "Fellowship Hall Sound" w Little Rock. Produkcją zajęli się Jason Weinheimer i Zach Reeves.

Pallbearer, założony w 2008 roku przez basistę Josepha Rowlanda, swój pierwszy longplay studyjny wydał cztery lata później nakładem Profound Lore. "Sorrow and Extinction" został wybrany numerem jeden wśród metalowych albumów roku 2012 przez magazyn "Rolling Stone".

Irist to post-metalowa formacja z Atlanty. 27 marca 2020 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album Amerykanów, pt. "Order of the Mind".

25.09.2022 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »