zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 25 października 2021

Muzycy Jane's Addiction i Foo Fighters w nowym projekcie

19.09.2021 11:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil NHC na Facebooku

Opublikowanymi 17 września 2021 utworami "Feed the Cruel" i "Better Move On" zadebiutował projekt NHC. Do pierwszego z wymienionych zaprezentowany został też przygotowany przez Todda Newmana wideoklip. W skład tercetu wchodzą Taylor Hawkins z Foo Fighters oraz Dave Navarro i Chris Chaney z Jane's Addiction. W planach grupa ma wydanie kolejnych utworów i koncerty.

Dave Navarro znany jest jako gitarzysta Jane's Addiction, w kilkuletniej przerwie od którego grał też w Red Hot Chili Peppers. W dorobku ma również album solowy z 2001 roku oraz liczne występy gościnne.

Taylor Hawkins od 1997 roku bębni w Foo Fighters. Ponadto w dorobku ma m.in. nagrania własnej formacji Taylor Hawkins and the Coattail Riders, a w 2020 roku zadebiutował stworzony przez niego z Mattem Cameronem z Soundgarden projekt Nighttime Boogie Association.

Basista Chris Chaney jest doświadczonym muzykiem sesyjnym i koncertowym. Jako członek zespołu udziela się obecnie w Jane's Addiction i Taylor Hawkins and the Coattail Riders.

NHC ujawnił się światu w lipcu 2021 roku. Trzej muzycy dwukrotnie współpracowali ze sobą już pół roku wcześniej, gdy razem z wokalistą Coreyem Taylorem z zespołu Slipknot wykonywali podczas specjalnych koncertów utwory Alice in Chains i Davida Bowiego. Na 2 października 2021 roku NHC zaplanowany ma debiut sceniczny w ramach kalifornijskiego festiwalu "Ohana Encore".

Tagi: NHC
Komentarze
Dodaj komentarz »