zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Marihuana z CETI informuje o swoim problemie z rękami

22.09.2021 09:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Marii Małgorzaty Wietrzykowskiej i CETI na Facebooku

Maria "Marihuana" Wietrzykowska, grająca na klawiszach w CETI, wyjawiła, że jej problemy zdrowotne, o których informował wcześniej zespół, związane są z rękami. Instrumentalistka rozpoczęła już leczenie. Rekonwalescencję zakończy prawdopodobnie w 2022 roku.

CETI, Łódź 25.10.2015, fot. Verghityax
CETI, Łódź 25.10.2015, fot. Verghityax

Po koncertach z lipca 2021 roku, odbytych częściowo bez udziału Marihuany, CETI poinformował, że nieobecność instrumentalistki związana była z jej problemami zdrowotnymi oraz że nie jest pewne, czy zdoła ona zarejestrować swoje partie na najbliższy album grupy.

We wrześniu Maria Wietrzykowska zagrała na jednym z jubileuszowych koncertów Grzegorza Kupczyka. Następnie ogłosiła: "Muszę na jakiś czas opuścić scenę, ale nie znaczy to, że się wycofuję, a wręcz przeciwnie - aby Was nie zawieść, muszę podjąć leczenie. Mój problem to ręce".

"Bardzo chciałam być obecna podczas koncertu z okazji 40-lecia działalności Grzesia, bo byłam obecna przy większości jego sukcesów. Widziałam, jak walczył i działał, wspierając go, jak tylko mogłam. Niestety - po tym koncercie, mimo iż zagrałam tylko pięć utworów, zintensyfikowały się ból i niesprawność dłoni".

"Czekam na terminy zabiegów (jeden już za mną), te jednak są bardzo odległe i jestem zmuszona urlopować się z mojego ukochanego zespołu na dłuższy czas, bo operacja to jedno, a rekonwalescencja - to drugie".

"W pewnym sensie będzie mi lżej, bo ze względu na pokłosie wiadomych działań nie ma aż tylu koncertów".

"Będę cały czas z Wami - wrócę, gdy tylko będzie to możliwe. Myślę jednak, że nie prędzej niż w przyszłym roku".

"Wszystko odbywa się zgodnie z ustaleniami z Grzegorzem".

"Chciałabym zarejestrować parę ścieżek na nową płytę, bo w studio jest łatwiej, ale...".

Heavymetalowy CETI powstał w 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka jako jego projekt poboczny, jednak wkrótce potem wokalista rozstał się z Turbo i skupił na nowej formacji. Razem z nim trzon grupy stanowi grająca na klawiszach Maria "Marihuana" Wietrzykowska. Ostatni album zespołu, zatytułowany "Oczy martwych miast", ukazał się 21 lutego 2020 roku nakładem Metal Mind Productions.

Pierwsza część sesji nagraniowej kolejnego długograja CETI odbyła się od 20 do 23 lipca 2021 roku. W tym czasie swojego partie zarejestrowali perkusista Piotr Szpalik, basista Tomasz Targosz oraz gitarzyści Jakub Kaczmarek i Bartosz Sadura. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, zespół Grzegorza Kupczyka pracował w częstochowskim "MP Studio", pod okiem Mariusza Piętki. Grupa skupiła się na kompozycjach Tomasza Targosza. Teksty, autorstwa Grzegorza Kupczyka, mają być w całości polskojęzyczne. Premiera albumu wstępnie planowana jest na luty 2022 roku.

CETI, bez Marihuany, wystąpi jako gość specjalny Przeglądu Kapel Rockowych "PKRock'21" w Legnicy, na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Na scenie zaprezentują się też grupy Miasto Gniewu, Airstrike, Diler Music Band i Studiowałem Mapę Krowy.

25.09 - Legnica, "Legnickie Centrum Kultury"
Wejście: 16:30
Start: 17:00
Bilety: 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Marihuana z CETI informuje o swoim problemie z rękami
guitarrizer (gość, IP: 213.192.68.*), 2021-09-22 10:29:07 | odpowiedz | zgłoś
Wracaj do zdrowia, trzymamy kciuki!