zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Major Kong i Weird Tales zagrają w Krakowie

24.09.2021 20:29  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Ekipa Soulstone Gathering ogłosiła koncert zespołów Major Kong, Weird Tales i Wąż. Występ odbędzie się 1 października 2021 roku w klubie "Alchemia" w Krakowie.

Major Kong promuje obecnie "Off the Scale", swój czwarty longplay studyjny. Premiera płyty miała miejsce 24 stycznia 2020 roku. Jest to ostatnie dokonanie Major Kong z udziałem gitarzysty Michała Skuły - jednego z założycieli grupy. Muzyk zmuszony był rozstać się z projektem z uwagi na przeprowadzkę do Szwajcarii. Jego miejsce zajął Łukasz Jamiołkowski.

Materiał na "Off the Scale" zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Kuba Sokólski.

Warszawski Weird Tales wydał 15 stycznia 2021 roku EP-kę "Y'all Motherfuckers Forgot 'Bout Good Ol' Son of a Bitchin' Blues". Pracując nad materiałem, zespół bazował na utworach, które pierwotnie wykonywali Lonnie Johnson, Skip James, Blind Willie Johnson i Muddy Waters. Sesja nagraniowa odbyła się we wrześniu 2020 roku w warszawskim "Mustache Ministry Studio". Produkcją, razem z zespołem, zajął się Marcin Klimczak, który wykonał też miksy i mastering. Oprawa graficzna jest dziełem Krzysztofa "Krissa" Gulbinowicza.

Weird Tales zadebiutował na scenie w marcu 2016 roku. W roku 2017 wydał dwa minialbumy, z których materiał ukazał się następnie razem jako "The Fall". W styczniu 2019 roku światło dzienne ujrzał album "Hell Services Cost a Lot".

Zespół Wąż pochodzi z Krakowa i promuje obecnie swój pierwszy album studyjny, zatytułowany "Sage". Składający się z siedmiu kompozycji, materiał ukazał się 29 maja 2020 roku.

Wąż rozpoczął działalność w 2014 roku. W skład grupy weszli Arek Kaus na gitarze, Bartek Szeląg na basie, Kamil Łazorczyk na perkusji i Paweł Piecha na wokalu. Dwa lata później kwartet zadebiutował dwoma singlami: "Demons in My Head" i "Revolution". Z czasem Kamila Łazorczyka na perkusji zastąpił Kuba Szyma, a po odejściu Pawła Piechy kapela ewoluowała w stronę instrumentalnego tria.

1.10 - Kraków, "Alchemia"
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »