zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 25 października 2021

Glass Island podał szczegóły albumu

27.09.2021 12:32  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Glass Island na Facebooku

Pierwszy album dolnośląskiego Glass Island, zatytułowany po prostu "Glass Island", ma się ukazać 15 października 2021 roku. Dostępny będzie w formacie cyfrowym oraz w limitowanym nakładzie na płytach kompaktowych. Progresywnorockowa grupa zaprezentowała fragmenty wszystkich pochodzących z niego utworów.

Wojciech Pielużek był gitarzystą i wokalistą założonego w 2003 roku zespołu Lavender. Od 2015 roku dowodzi własnym projektem Strange Moments.

W grudniu 2019 roku Wojciech Pielużek wszedł do studia w Kłodzku, celem nagrania materiału na solowy album. Sesja trwała do lutego 2020 roku. Partie gitary basowej zarejestrował Krzysztof Tułecki, muzyk zespołu Digital Angel, wcześniej działający z Wojciechem Pielużkiem w Lavender. Realizacją nagrań, produkcją i miksami zajął się klawiszowiec Digital Angel i Grupy Wsparcia - Krzysztof "Alvar" Witos. Pierwsza porcja materiału premierę miała 22 maja. Na minialbumie "Secular", wydanym pod szyldem Glass Island, znalazły się trzy utwory: tytułowy, "Icy Tenderness" i "A Song for No One".

Druga część sesji nagraniowej, odbytej w tym samym składzie, potrwała od czerwca do listopada 2020 roku. Pod koniec tego okresu opublikowane zostały utwory "Agnes" i "All Out".

Oprawą graficzną albumu "Glass Island" zajęła się Maria Wasilewska.

Lista utworów:

1. Secular
2. Icy Tenderness
3. All Out
4. Agnes
5. Fool Yourself
6. Unconscious
7. The Great Myth
8. A Song for No One

W styczniu 2021 roku formacja ogłosiła, że rozpoczęła już prace nad drugim albumem.

Tagi: Glass Island
Komentarze
Dodaj komentarz »