zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

New Model Army na "Castle Party 2022"

4.10.2021 13:07  autor: Verghityax, źródło: profil "Castle Party" na Facebooku

Organizator "Castle Party" ogłosił skład przyszłorocznej edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach od 7 do 10 lipca na zamku w Bolkowie. Zagrają New Model Army, Blutengel, Dom Zły, Dusseldorf, Electro Fear, Hocico, Kaelan Mikla, Massive Ego, Mord'A'Stigmata, Nosferatu, Nytt Land, Opowieść, Projekt Chanel, Psyclon Nine, Runika, Screaming Dead i She Past Away.

New Model Army, Kraków 18.10.2019, fot. Verghityax
New Model Army, Kraków 18.10.2019, fot. Verghityax

W oświadczeniu organizatora czytamy: "Jak wiecie, część line upu przeszła nam z edycji 2020, ponieważ przez różne sytuacje życiowe i epidemiczne niektóre zespoły nie zagrały. Niemniej jednak, nie możemy tak po prostu podać tylko już tych znanych kapel, więc publikujemy wszystkie potwierdzone (na chwilę obecną) zespoły jakie zagrają w przyszłym roku.

Kolejną istotną zmianą jest fakt, iż w przyszłym roku nie będzie małej sceny, będą dwie duże! Scena, którą w tym roku mogliście zobaczyć w namiocie, została nazwana 'sceną parkową' i zostanie rozbudowana, ale o tym później.

Zapowiada się nieźle, prawda? Niestety, musicie wytrzymać jeszcze około dwóch tygodni, zanim rozpoczniemy sprzedaż biletów. Więcej informacji już niedługo".

Dyskografię New Model Army zamyka "From Here", piętnasty longplay studyjny w dorobku Brytyjczyków. Na wydawnictwie znalazło się dwanaście utworów, które zespół skomponował w ciągu dwóch miesięcy. W celu zarejestrowania materiału formacja Justina Sullivana weszła do studia "Ocean Sound Recordings", mieszczącego się na norweskiej wysepce Giske. Sesja trwała dziewięć dni. Premiera "From Here" miała miejsce 23 sierpnia 2019 roku pod egidą earMUSIC.

Historia New Model Army sięga 1980 roku. Od początku liderem pozostaje Justin Sullivan - wokalista, twórca tekstów i współtwórca muzyki. Pozostali członkowie założyciele to basista Stuart Morrow i perkusista Phil Tompkins. W ciągu pierwszego roku Tompkinsa zastąpił Robb Waddington. Debiutancki singiel zespołu był owocem kilku koncertów, które grupa dała w Londynie w 1982 roku, jednak prawdziwą sensację wzbudził występ New Model Army w popularnym brytyjskim show "The Tube" dwa lata później. Około trzydziestu fanów formacji zdołało dostać się do studia w trakcie programu na żywo. Żywiołowa reakcja publiki na wykonane przez muzyków "Christian Militia" przeszła do historii, a ich pierwszy album, pt. "Vengeance", zajął główne miejsce na liście "Independent Charts". Wielkie wytwórnie, które dwa lata wcześniej odrzuciły materiał, teraz prześcigały się, aby podpisać kontrakt z kapelą.

Kolejny przełomowy moment w karierze New Model Army miał miejsce w 1986 roku. Producent Glyn Johns, który współpracował między innymi z Led Zeppelin, The Rolling Stones i The Beatles, zgodził się wyprodukować trzeci longplay zespołu - "The Ghost of Cain".

Komentarze
Dodaj komentarz »