zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 11 sierpnia 2022

Trasa Borknagar, Saor i Can Bardd odwołana

9.10.2021 20:39  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Trasa zespołów Borknagar, Saor i Can Bardd, którą pierwotnie przeniesiono z roku 2020 na rok 2021, została ostatecznie odwołana. W Polsce formacje miały zagrać 20 listopada w Warszawie i 21 listopada w Krakowie. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.

W oświadczeniu Borknagar czytamy: "Drodzy przyjaciele, fani i współpracownicy, z żalem informujemy, że zmuszeni jesteśmy odwołać trasę 'True North European Tour', podczas której supportować nas miały Saor i Can Bardd. Jak się zapewne domyślacie, powód naszej decyzji jest ściśle związany z pandemią. W ciągu ostatnich miesięcy zaszczepiliśmy się i uparcie przygotowywaliśmy się do tournee, z ekscytacją i nadzieją wyczekując dnia, w którym ruszymy w drogę i spotkamy się z wami wszystkimi. Niestety, nie możemy tego zrobić, niezależnie od tego, jak bardzo byśmy chcieli. Obecny rozwój wydarzeń jest zbyt nieprzewidywalny, by przeprowadzić tego typu przedsięwzięcie, mając na uwadze potencjalne problemy z przekraczaniem granic. Przepraszamy was za wszelkie niedogodności".

Borknagar promuje obecnie "True North", swój jedenasty longplay studyjny. Płyta trafiła do sprzedaży 27 września 2019 roku za sprawą Century Media.

"True North" jest pierwszym dokonaniem zespołu z perkusistą Bjornem Dugstadem Ronnowem. Zastąpił on na tym stanowisku Baarda Kolstada, który zmuszony był odejść z Borknagar z uwagi na inne zobowiązania muzyczne. Partie perkusyjne na jedenasty longplay grupy Bjorn Dugstad Ronnow zarejestrował w "Strand Studio" w Oslo. Miksami i masteringiem zajął się w marcu 2019 roku Jens Bogren z "Fascination Street Studio".

W lutym 2019 roku Andreas "Vintersorg" Hedlund, główny wokalista Borknagar, postanowił opuścić zespół po niemal dwóch dekadach współpracy. Rozstanie nastąpiło w atmosferze zrozumienia i przyjaźni.

Komentarze
Dodaj komentarz »