zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 9 grudnia 2022

Decapitated i Mentor zagrają w Sosnowcu

13.10.2021 16:52  autor: Verghityax, źródło: profil Decapitated na Facebooku

Formacje Decapitated, Mentor, Deadly Vision i Post Profession wystąpią na dwunastej edycji "Metal Festu". Wydarzenie obędzie się 23 października 2021 roku w "Miejskim Domu Kultury Kazimierz" w Sosnowcu.

Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax
Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax

Decapitated wypuścił wznowienie "The First Damned", kompilacji zawierającej materiał z pierwszych dwóch demówek grupy. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 6 czerwca 2021 roku za sprawą Nuclear Blast.

Kompilacja "The First Damned" ukazała się po raz pierwszy w 2000 roku pod egidą Metal Mind Productions. Znalazł się na niej materiał z demówek "Cemeteral Gardens" i "The Eye of Horus", a także koncertowe wykonania "Way to Salvation" i "Nine Steps" z występu na "Thrash 'Em All Festival". Wznowienie w barwach Nuclear Blast pozbawione jest zawartości koncertowej. Nową okładkę przygotował Micah Ulrich.

Mentor zapowiedział premierę swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Wolves, Wraiths and Witches". Wydawnictwo ukaże się jeszcze w 2021 roku za sprawą Pagan Records. Na "Wolves, Wraiths and Witches" znajdzie się dziewięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Tall Pine Records" pod okiem Haldora Grunberga. Do przygotowania okładki zespół ponownie zaangażował Branca Studio.

Dyskografię Mentora zamyka "Cults, Crypts and Corpses", drugi longplay studyjny w dorobku kapeli. Ukazał się on 16 listopada 2018 roku, pod banderą Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio". Produkcją zajął się Haldor Grunberg, pełniący również rolę basisty zespołu. Za okładkę odpowiada Branca Studio, z którym zespół współpracował już przy poprzednim wydawnictwie.

Deathmetalowy Deadly Vision promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Slaughterous Foreplay". Premiera płyty miała miejsce 22 lutego 2020 roku. Na "Slaughterous Foreplay" znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w katowickim "Nest Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Tom Bishop, gitarzysta Tuff Enuff.

Deadly Vision reaktywował się w 2016 roku po ponad dwudziestu latach nieobecności. Z pierwotnego składu do grupy powrócili gitarzysta Mariusz Biełanowicz i basista Rafał Banaszek. Ten drugi ponownie rozstał się z zespołem w roku 2017. Obecnie skład uzupełniają Paweł Kostka na wokalu, Tomasz Osiński na perkusji, Artur Kwapisz na gitarze i Kamil Kalinowski na basie.

Dyskografię thrashmetalowego Post Profession zamyka album "Głosy" - jest to trzeci longplay studyjny w dorobku zespołu. Materiał zarejestrowany został w "Zed Studio" i ukazał się 19 października 2019 roku.

23.10 - Sosnowiec, "Miejski Dom Kultury Kazimierz"
Start: 17:00
Bilety: 35 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »