zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Inverted Mind przed White Ward w Katowicach

13.10.2021 13:34  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions

Inverted Mind otworzy jedyny koncert, jaki White Ward zagra w Polsce w ramach swojej trasy po Europie. Wydarzenie odbędzie się 18 października 2021 roku w klubie "Katofonia" w Katowicach.

Inverted Mind promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Three Faces of Madness (A Drama in Three Acts)". Materiał zespół nagrał w "Studio 67", pod okiem Dominika Burzyma. Okładkę zaprojektował Sławomir Gr w oparciu o zdjęcie Mariusza Dwójki. Premiera wydawnictwa odbyła się 19 czerwca 2020 roku.

"Three Faces of Madness (A Drama in Three Acts)" to pierwsze dokonanie Inverted Mind w nowym składzie - w 2018 roku Michała Tomaszka na basie zastąpił Jan Skubida, a rok później miejsce za perkusją zajął Konrad Coner.

White Ward promować będzie studyjną EP-kę, pt. "Debemur Morti". Na krążku znalazły się dwie kompozycje: tytułowa oraz "Embers". Materiał powstał w "Jenny Records" i "Lipky Recording Studio". W sesji gościnnie wziął udział Lars Nedland z Borknagar i Solefald. Za miksy i mastering odpowiada Alex Sedin. Premiera wydawnictwa miała miejsce 25 czerwca 2021 roku, pod egidą Debemur Morti Productions.

Ostatni longplay studyjny w dorobku White Ward to "Love Exchange Failure". Składający się z siedmiu kompozycji materiał powstał w "Checkpoint Studio" i "Lipkyzvukozapys". Już po sesji nagraniowej zespół opuścił gitarzysta Siergiej Darienko. Saksofonista Dima Dudko, który wystąpił na albumie gościnnie, w 2019 roku na stałe dołączył do formacji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 20 września 2019 roku za sprawą Debemur Morti Productions.

White Ward to kwintet z Odessy, grający post-black metal. Grupa powstała w 2012 roku i już kilka miesięcy później debiutowała demówką "I". Od początku zespołowi przewodzi gitarzysta Jurij Kazarian.

18.10 - Katowice, "Katofonia"
Bilety: 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »