zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 grudnia 2021

Szwedzki Sorcerer po raz pierwszy w Polsce

15.10.2021 16:38  autor: Verghityax, źródło: Rock Hard Ride Free

Szwedzka formacja Sorcerer zapowiedziała pierwszy polski koncert w swojej karierze. Występ odbędzie się 11 grudnia 2021 roku w klubie "Rampa" w Goleniowie.

Sorcerer promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Lamenting of the Innocent". Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zmiksował i zmasterował Ronnie Bjornstrom w "The Mix Room". W utworze "Deliverance" gościnnie zaśpiewał Johan Langquist z Candlemass. Album ukazał się 29 maja 2020 roku za sprawą Metal Blade Records. Jest to pierwsze dokonanie grupy z perkusistą Richardem Evensandem od czasu demówki "The Inquisition" - muzyk powrócił do formacji w 2017 roku.

Najnowszą pozycją w dyskografii zespołu jest cover "When Death Calls" Black Sabbath. Singiel opublikowany został 8 października 2021 roku przez Metal Blade Records. Miksy i mastering wykonał Ronny Bjornstrom.

Sorcerer rozpoczął działalność w 1988 roku w Sztokholmie. Grupę powołali do życia Johnny Hagel - basista, który później nagrał z Tiamat albumy "Clouds" i "Wildhoney" - oraz perkusista Tommy Karlsson i gitarzysta Peter Furulid. Następnego roku skład uzupełnili wokalista Anders Engberg i drugi gitarzysta Mats Liedholm. Jako kwintet muzycy weszli do "Studio 16", aby tam zarejestrować materiał na swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną po prostu "Sorcerer". W 1990 roku z formacją rozstał się Tommy Karlsson, a jego miejsce za bębnami zajął Richard Evensand. Razem Szwedzi nagrali w 1992 roku kolejną demówkę, pt. "The Inquisition", po czym zakończyli działalność.

Reaktywacja Sorcerer nastąpiła w 2010 roku. Z dawnego składu powrócili Johnny Hagel i Anders Engberg. Do roli gitarzystów zaangażowani zostali Kristian Niemann z Therion i Ola Englund ze Scarpoint, za perkusją zasiadł Robert Iversen. W 2011 roku zespół wydał swój pierwszy pełnoprawny album studyjny, pt. "The Sorcerer".

11.12 - Goleniów, "Rampa"
Start: 20:00
Bilety: 45 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »