zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 lipca 2022

Leprous wykona "Bilateral" w całości

15.10.2021 13:15  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Leprous zapowiedział dwa jubileuszowe koncerty z okazji 10. rocznicy wydania swojego drugiego longplaya studyjnego, pt. "Bilateral". W ich ramach zespół wykona materiał z "Bilateral" w całości. Pierwszy występ odbędzie się w Polsce - 26 listopada 2021 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. Drugi zaplanowano na następny dzień w tureckim Stambule.

W 2010 roku, po europejskiej trasie u boku Therion, Leprous rozstał się z dotychczasowym basistą - Halvorem Strandem. Na jego miejsce zaangażowany został Rein Blomquist. W nowym składzie muzycy rozpoczęli pracę nad materiałem na swój drugi longplay studyjny, który zarejestrowany został w "Ivory Shoulder Studios" i "Juke Joint Studio". Produkcją zajęli się Ihsahn z Emperor i jego żona Heidi Solberg Tveitan. Ponadto Ihsahn nagrał gościnne wokale do "Thorn", czwarego utworu na płycie. Okładkę przygotował amerykański malarz Jeff Jordan. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 sierpnia 2011 roku za sprawą Inside Out Music.

Zespół powstał w 2001 roku w norweskim Notodden. Od momentu powstania grupy jej trzon stanowią wokalista i klawiszowiec Einar Solberg oraz gitarzysta Tor Oddmund Suhrke.

26.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 119 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Leprous
Komentarze
Dodaj komentarz »