zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 stycznia 2022

Koncertowa premiera drugiego albumu Krzty

16.10.2021 16:39  autor: Verghityax, źródło: profil Krzty na Facebooku

Zespół Krzta zapowiedział koncertową premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "żółć.niszczenie.zgliszcze". Odbędzie się ona 22 października 2021 roku w sali pod "Amfiteatrem" w Olsztynie. Na scenie zaprezentują się również formacje Fertile Hump i Taxi Caveman.

Na "żółć.niszczenie.zgliszcze" znalazło się siedem kompozycji, które Krzta zarejestrowała w "Dobra 12 Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiadają Piotr Polak i Michał Kuźmicki. Na nośniku fizycznym album ukazał się 8 października 2021 roku, pod egidą Piranha Music.

Krzta pochodzi z Olsztyna i gra mieszankę post-metalu oraz sludge metalu. W skład zespołu wchodzą Kamil Błażewicz na gitarze i wokalu, Kuba Kamiński na basie i Andrzej Postek na perkusji. W styczniu 2015 roku trio wypuściło debiutanckie demo, na którym znalazły się trzy autorskie utwory. Dwa lata później muzycy wydali swój pierwszy longplay, zatytułowany po prostu "Krzta".

Fertile Hump promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Break Up Club". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 18 czerwca 2021 roku za sprawą Anteny Krzyku. Materiał powstał w warszawskim "Mustache Ministry Studio". Produkcją zajął się Marcin Klimczak. Jest to ostatnie dokonanie Fertile Hump z Maćkiem Misiewiczem na perkusji - muzyk rozstał się z zespołem w styczniu 2021 roku. Jego miejsce za bębnami zajmie Tomasz Szkiela, gitarzysta formacji. Na okładce znalazło się zdjęcie wykonane przez Małgorzatę Popinigis.

Taxi Caveman przyjedzie z materiałem ze swojego debiutanckiego albumu studyjnego, zatytułowanego po prostu "Taxi Caveman". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 19 września 2021 roku za sprawą Piranha Music. Na zawartość longplaya składa się sześć kompozycji, które powstały w "Mustache Ministry Studio". Okładkę przygotował Paweł Mioduchowski.

Taxi Caveman to nowy projekt muzyków związanych z takimi zespołami jak Vagitarians, Spirit i Trup.

22.10 - Olsztyn, Sala pod "Amfiteatrem"
Start: 19:30
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »