zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 23 maja 2022

Koncerty The Stranglers w Polsce zostały odwołane

19.10.2021 12:09  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile The Stranglers i Live Nation Polska na Facebooku

Część zbliżającej się trasy The Stranglers po Europie przełożono na jesień 2022 roku. Koncerty w Polsce, które miały się odbyć 9 listopada 2021 roku w Warszawie i dwa dni później we Wrocławiu, zostały odwołane.

Wywodzący się ze sceny punkrockowej zespół The Stranglers powstał w 1974 roku w angielskim Guildford. W pierwszym składzie znaleźli się perkusista Jet Black, basista Jean-Jacques Burnel, gitarzysta i wokalista Hugh Cornwell oraz klawiszowiec Hans Warmling. Ostatniego z nich zastąpił wkrótce Dave Greenfield. Debiutancki album zespołu ukazał się w 1977 roku. Do 1990 roku skład pozostawał niezmienny.

Materiał na pierwszy album The Stranglers od czasu "Giants" z 2012 roku Jean-Jacques Burnel, Dave Greenfield, gitarzysta Baz Warne i perkusista Jim Macaulay nagrywali w studiach w Somerset i w południowej Francji. Jako producent z grupą współpracował ponownie Louie Nicastro. Po około dwóch latach pracy nad długograjem, 3 maja 2020 roku, mający problemy z sercem Dave Greenfield zmarł po zarażeniu się COVID-19. Przed śmiercią zdążył nagrać partie do ośmiu z jedenastu kompozycji, które ostatecznie trafiły na album "Dark Matters". Materiał miał premierę 10 września 2021 roku. Ukazał się również w wydaniach poszerzonych o płytę z nagraniami koncertowymi, zatytułowaną "Dave Greenfield - A Tribute".

Według aktualnej rozpiski trasy, The Stranglers ma grać w listopadzie i grudniu 2021 roku we Francji, a we wrześniu i październiku 2022 roku - w Niemczech, Holandii, Danii i Szwecji.

Komentarze
Dodaj komentarz »