zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 23 maja 2022

"Sickle and Peace" Mastodon do odsłuchu

24.10.2021 15:59  autor: Verghityax, źródło: profil Mastodona na Facebooku

Mastodon udostępnił "Sickle and Peace", trzeci singiel z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Hushed and Grim". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 29 października 2021 roku za sprawą Reprise Records.

Materiał na "Hushed and Grim" muzycy zarejestrowali w "West End Sound". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada David Bottrill. Okładkę przygotował Paul Romano, wieloletni współpracownik kapeli.

Lista utworów:

1. Pain with an Anchor
2. The Crux
3. Sickle and Peace
4. More Than I Could Chew
5. The Beast
6. Skeleton of Splendor
7. Teardrinker
8. Pushing the Tides
9. Peace and Tranquility
10. Dagger
11. Had It All
12. Savage Lands
13. Gobblers of Dregs
14. Eyes of Serpents
15. Gigantium

Ostatni longplay Mastodon, pt. "Emperor of Sand", zarejestrowany został z udziałem producenta Brendana O'Briena, z którym wcześniej Amerykanie pracowali przy "Crack the Skye". Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Quarry", miksy wykonano w "Henson Studios" w Los Angeles. W jednym z utworów zaśpiewał Scott Kelly z Neurosis, który od czasu "Leviathan" gościł na każdym albumie kwartetu z Atlanty. Krążek trafił do sprzedaży 31 marca 2017 roku za sprawą Reprise Records.

W lutym 2018 roku Mastodon zdobył nagrodę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za utwór "Sultan's Curse". Sam album otrzymał nominację w kategorii "Best Rock Album".

Tagi: Mastodon
Komentarze
Dodaj komentarz »