zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 grudnia 2021

Myrkur prezentuje demo "Rivers Blessed"

24.10.2021 19:42  autor: Verghityax, źródło: profil Myrkur na Facebooku

Myrkur zaprezentowała demo utworu "Rivers Blessed", który znajdzie się na nadchodzącym albumie studyjnym. W kompozycji partię harfy gościnnie zarejestrowała Lindsay Schoolcraft, która w latach 2014 - 2020 udzielała się w Cradle of Filth.

Dyskografię Myrkur zamyka album "Folkesange", na którym artystka porzuciła blackmetalowe wpływy, skupiając się wyłącznie na nordyckiej muzyce folkowej. Składający się z jedenastu kompozycji materiał wyprodukował Christopher Juul z Heilung. Płyta ujrzała światło dzienne 20 marca 2020 roku za sprawą Relapse Records.

Myrkur jest jednoosobowym projektem duńskiej wokalistki, gitarzystki i pianistki Amalie Bruun. Rozpoczęła ona działalność pod szyldem Myrkur w 2014 roku. Jeszcze w tym samym roku wypuściła debiutancką EP-kę, do której ścieżki wokalne, gitarowe i basowe zarejestrowała sama. Osobiście zajęła się także produkcją - jedynie do nagrania perkusji zaangażowała swojego przyjaciela Reksa Myrnura. "M" - pierwszy longplay studyjny - ukazał się 21 sierpnia 2015 roku.

Tagi: Myrkur
Komentarze
Dodaj komentarz »