zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 stycznia 2023

Red Scalp, Weedcraft i Taxi Caveman w Warszawie

27.10.2021 13:32  autor: Verghityax, źródło: profil Red Scalp na Facebooku

Formacje Red Scalp, Weedcraft i Taxi Caveman zapowiedziały wspólny koncert w Warszawie. Odbędzie się on 29 października 2021 roku w klubie "Pogłos". Dzień wcześniej Red Scalp i Taxi Caveman - bez Weedcraft - zagrają w katowickiej "Katofonii".

Red Scalp promuje obecnie "The Great Chase in the Sky", swój trzeci longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 10 grudnia 2019 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w maju 2019 roku w "Monochrom Studio". Do roli producenta muzycy ponownie zaangażowali Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Autorem szaty graficznej jest Jan Wawrzyniak.

Red Scalp powstał w 2012 roku z inicjatywy muzyków pochodzących z Poznania i Pleszewa. W 2014 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka kapeli, pt. "EP no. 1". Rok później zespół zarejestrował swój pierwszy longplay, pt. "Rituals", a skład rozrósł się do pięcioosobowego.

Pochodzący z Puław, Weedcraft ma na swoim koncie EP-kę oraz longplay studyjny, zatytułowany "Satan's Weedcraft Heavy Spliffs". Premiera tego ostatniego odbyła się 13 lutego 2017 roku. Wydawnictwo zawiera cztery kompozycje, trwające łącznie nieco ponad trzydzieści minut. Do produkcji materiału zespół zaangażował inżyniera dźwięku Stanisława Jacaka. Autorem oprawy graficznej jest Kosa Nieciecz.

Taxi Caveman przyjedzie z materiałem ze swojego debiutanckiego albumu studyjnego, zatytułowanego po prostu "Taxi Caveman". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 19 września 2021 roku za sprawą Piranha Music. Na zawartość longplaya składa się sześć kompozycji, które powstały w "Mustache Ministry Studio". Okładkę przygotował Paweł Mioduchowski.

Taxi Caveman to nowy projekt muzyków związanych z takimi zespołami jak Vagitarians, Spirit i Trup.

28.10 - Katowice, "Katofonia"
Bilety: 40 zł

29.10 - Warszawa, "Pogłos"
Start: 18:30
Bilety: 60 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »