zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 26 listopada 2021

Bongzilla wystąpi we Wrocławiu

27.10.2021 20:53  autor: Verghityax, źródło: profil Bongzilli na Facebooku

Zespół Bongzilla zapowiedział europejską trasę koncertową. W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce - odbędzie się on 5 maja 2022 roku w klubie "Akademia" we Wrocławiu. W charakterze supportu zaprezentuje się chilijska formacja Arteaga.

Bongzilla promuje obecnie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Weedsconsin". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 20 kwietnia 2021 roku, dzięki Heavy Psych Sounds. Materiał zarejestrowany został w październiku 2020 roku w "Future Apple Tree Studios". Produkcją i miksami zajął się John Hopkins, za mastering odpowiada Carl Saff. Okładkę przygotował Eli Quinn. Cooter Brown, dotychczasowy basista zespołu, rozstał się z Bongzillą jeszcze przed sesją nagraniową. Jego obowiązki przejął Muleboy, pełniący w kapeli rolę wokalisty i gitarzysty.

Stonerowa Bongzilla dokonała w 2015 roku reaktywacji po ponad sześciu latach przerwy. Od tego czasu zespół prowadził głównie działalność koncertową.

W lipcu 2021 roku grupa Arteaga wypuściła singiel "Le Amore Proibito". Poprzednie wydawnictwo, pt. "Season of the Witch Chapter Two", ukazało się w kwietniu 2021 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »