zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 16 stycznia 2022

Steve Vai i Tony Martin na singlu Star One

28.10.2021 09:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ayreon na Facebooku

Zaprezentowano klip z tekstem do "Lost Children of the Universe" projektu Star One. W singlowej wersji, wykorzystującej ścieżki z dwóch albumowych, jako goście wystąpili: gitarzysta Steve Vai oraz wokaliści Roy Khan, Tony Martin, Marcela Bovio i Irene Jansen. "Revel in Time", promowany klipem, ukaże się 18 lutego 2022 roku nakładem Inside Out Music, na płytach kompaktowych, blu-ray i winylowych.

Star One to progresywnometalowy projekt znanego z Ayreon holenderskiego multiinstrumentalisty Arjena Anthony'ego Lucassena, wykonujący głównie oparte na riffach gitarowych utwory z tekstami inspirowanymi filmami i serialami science fiction. Dotychczas wydał dwa albumy studyjne: "Space Metal" w 2002 roku i "Victims of the Modern Age" w 2010 roku. Ich motywami przewodnimi były odpowiednio kosmos i dystopie. Dyskografię uzupełnia koncertówka "Live on Earth" z 2003 roku. Na każdym z albumów wystąpiło czworo wokalistów prowadzących, w tym Russell Allen z amerykańskiego zespołu Symphony X i Floor Jansen - późniejsza członkini Nightwish.

Do pracy nad "Revel in Time" Arjen Anthony Lucassen przystąpił w 2020 roku. W sesji nagraniowej wzięli udział m.in.: wokaliści Floor Jansen, Roy Khan, Irene Jansen, Tony Martin i Marcela Bovio, gitarzysta Steve Vai, klawiszowiec Joost van den Broek i perkusista Ed Warby. Motywem przewodnim trzeciego albumu Star One jest manipulacja czasem. Podstawową część będzie stanowiło jedenaście utworów nagranych z udziałem około piętnaściorga wokalistów. W skład albumu wejdzie też druga płyta. Znajdą się na niej te same kompozycje, ale z innymi wokalistami. Obraz na okładkę "Revel in Time" namalował Jef Bertels.

Lista utworów (i inspiracji):

1. Fate of Man ("Terminator")
2. 28 Days (Till the End of Time) ("Donnie Darko")
3. Prescient ("Wynalazek")
4. Back from the Past ("Powrót do przyszłości")
5. Revel in Time ("Wspaniała przygoda Billa i Teda")
6. The Year of '41 ("Jeszcze raz Pearl Harbor (Końcowe odliczanie)")
7. Bridge of Life ("Częstotliwość")
8. Today Is Yesterday ("Dzień świstaka")
9. A Hand on the Clock ("Kod nieśmiertelności")
10. Beyond the Edge of It All ("Sapphire & Steel")
11. Lost Children of the Universe ("Interstellar")

Roy Khan wykonał główne partie wokalne do wersji "Lost Children of the Universe" z pierwszej płyty, a Tony Martin - z drugiej. Na singlu słychać ich obu, na przemian.

Tagi: Star One
Komentarze
Dodaj komentarz »