zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 czerwca 2023

Kadavar nagrał album z Elder

2.11.2021 09:49  autor: Verghityax, źródło: profil Elder na Facebooku

Formacje Kadavar i Elder nagrały wspólnie album, zatytułowany "Eldovar - A Story of Darkness & Light". Projekt nosi nazwę Eldovar. Materiał ukaże się 3 grudnia 2021 roku za sprawą Robotor Records.

W sesji nagraniowej do "A Story of Darkness & Light" udział wzięli wszyscy muzycy Kadavar oraz większość składu Elder - basista Jack Donovan nie otrzymał pozwolenia na wylot z USA.

Kadavar promuje obecnie "For the Dead Travel Fast", swój piąty longplay studyjny. Premiera płyty miała miejsce 20 września 2019 roku pod egidą Nuclear Blast Records. Na okładce wykorzystano zdjęcie Joe Dilwortha, przedstawiające zespół na tle zamku w Branie.

Kadavar powstał w Berlinie w 2010 roku, inspirując się dokonaniami takich zespołów, jak Black Sabbath, Led Zeppelin czy Pentagram. Dwa lata później Niemcy wypuścili swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "Kadavar". Dostępne jedynie na winylu, wydawnictwo rozeszło się w trzech tysiącach egzemplarzy w osiem tygodni od dnia premiery.

W 2013 roku formację opuścił basista i współzałożyciel Philipp "Mammut" Lippitz. Jego miejsce zajął pochodzący z Francji Simon "Dragon" Bouteloup.

Elder nadal promuje swój piąty longplay studyjny, pt. "Omens". Wydawnictwo ukazało się 24 kwietnia 2020 roku pod egidą Armageddon Label. Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, które zespół nagrał pod okiem Petera Deimela. Masteringiem zajął się Carl Saff. "Omens" to pierwsze dokonanie grupy z perkusistą Georgiem Edertem - zastąpił on w 2019 roku Matta Couto. W sesji wziął również udział gitarzysta i klawiszowiec Mike Risberg, dotychczas pełniący rolę muzyka na potrzeby tras koncertowych. Gościnne partie na pianinie Rhodesa zarejestrował Fabio Cuomo. Okładkę przygotował Adrian Dexter.

Elder powstał w 2006 roku w Fairhaven. W skład grupy weszli Nick DiSalvo na gitarze i wokalu, Jack Donovan na basie i Matt Couto na perkusji. Dwa lata później trio zadebiutowało albumem, zatytułowanym po prostu "Elder".

Komentarze
Dodaj komentarz »