zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 grudnia 2021

Robert Plant i Alison Krauss wystąpią w Sopocie

22.11.2021 16:47  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Robert Plant i Alison Krauss zapowiedzieli światową trasę koncertową, promującą album "Raise the Roof". W Polsce zaplanowano jeden występ - odbędzie się on 18 lipca 2022 roku w "Operze Leśnej" w Sopocie.

"Raise the Roof" to drugi longplay studyjny, który powstał w rezultacie współpracy Roberta Planta i Alison Krauss. Poprzedni, pt. "Raising Sand", ujrzał światło dzienne w 2007 roku.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku "Raising Sand", na potrzeby "Raise the Roof" Robert Plant i Alison Krauss sięgnęli do klasycznych utworów z gatunku country, bluesa i folku, po czym nagrali własne ich interpretacje. Wśród wybranych kompozycji na płycie znalazły się między innymi "The Price of Love" The Everly Brothers, "Can't Let Go" Randy'ego Weeksa, "Somebody Was Watching Over Me" Brendy Burns i "Going Where the Lonely Go" Deana Hollowaya i Merle'a Haggarda. Nagrania rozpoczęto w "Sound Emporium Studio" w Nashville pod koniec 2019 roku. Produkcją zajął się T Bone Burnett, który z Robertem Plantem napisał jedyny autorski materiał na płycie - utwór "High and Lonesome".

"Raise the Roof" trafił do sprzedaży 19 listopada 2021 roku za sprawą Rounder Records i Concord Records.

Przedsprzedaż biletów na koncert Roberta Planta i Alison Krauss w Sopocie rozpocznie się - dla klientów Citi Handlowy - 24 listopada 2021 roku o godzinie 9:00. Przedsprzedaż na portalu Ticketmaster ruszy dzień później: 25 listopada o godzinie 9:00. Sprzedaż w trybie ogólnym będzie możliwa 26 listopada o godzinie 9:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »