zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 grudnia 2021

Klip z tekstem do "N.I.B." w wykonaniu Sabbatonero

23.11.2021 13:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Sabbatonero na Facebooku

Projekt Sabbatonero pokazał klip z tekstem do swojego wykonania "N.I.B." Black Sabbath. Jako wokalista w coverze zaprezentował się Tony Dolan. Solówkę gitarową zagrał Terrance Hobbs z Suffocation. Przeróbka pochodzi z "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath". Album wydany został w 2021 roku, na płytach kompaktowych i winylowych oraz na kasetach magnetofonowych, w limitowanych nakładach, przez różne wytwórnie.

Sabbatonero utworzyli basista i wokalista Tony "Demolition" Dolan z brytyjskiego Venom Inc. i gitarzysta Francesco Conte z włoskiego Nero Omega. Podstawowy skład uzupełnili gitarzysta Filippo Marcheggiani z Banco del Mutuo Soccorso i perkusista Riccardo Spilli z Balleto Di Bronzo.

W marcu 2021 roku Sabbatonero ogłosił, że przygotował złożony z coverów album "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath".

W nagraniach wzięli udział goście znani m.in. z zespołów Diamond Head, Megadeth, Testament, Obituary, Suffocation, Nervosa i Sacred Reich. Jako wokaliści zaprezentowali się Rasmus Bom Andersen, Steve Sylvester, John Gallagher, Flegias, James Rivera, Tony D'Alessio, Simone Salvatori, Andrea Zanetti, Mayara Puertas oraz Maksymina Kuzianik - była członkini polskiego Setheist. Solówki gitarowe zagrali Marty Friedman, James Murphy, Ken Andrews, Mantas, Russ Tippins, Terrance Hobbs, Attila Voros, Prika Amaral, Wiley Arnett i Sonia Nusselder. Partie perkusji wykonali Snowy Shaw, Marc Jackson i Dario Casabona, a klawiszy - Freddy Delirio i Heric Fittipaldi.

Producentami albumu są Tony Dolan i Francesco Conte, który zajął się też miksami. Za mastering odpowiadał Jack Control z "Enormous Door Mastering". Ilustrację na okładkę stworzył Welt Yama.

Lista utworów:

1. Symptom of the Universe
2. Sabbath Bloody Sabbath
3. N.I.B.
4. Killing Yourself to Live
5. Heaven & Hell
6. Paranoid
7. Children of the Grave
8. A National Acrobat
9. Hole in the Sky
10. War Pigs

Twórcy projektu ogłosili, że dochód ze sprzedaży "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath" przekazany zostanie szpitalowi im. Lazzara Spallanzaniego w Rzymie.

Tagi: Sabbatonero
Komentarze
Dodaj komentarz »