zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 grudnia 2021

Lindy-Fay Hella opublikowała teledysk do "The Lake"

25.11.2021 16:32  autor: Verghityax, źródło: profil Lindy-Fay Helli na Facebooku

Lindy-Fay Hella - wokalistka i współzałożycielka Wardruny - wypuściła teledysk do "The Lake", kolejnego singla ze swojego drugiego albumu solowego, zatytułowanego "Hildring". Wydawnictwo ukaże się 26 listopada 2021 roku, pod egidą By Norse.

Za realizację obrazu odpowiada Gaui H Pic.

Na "Hildring" znajdzie się dziewięć kompozycji, które artystka nagrała z kolektywem Dei Farne - w jego skład wchodzi trzech muzyków z Bergen: Roy Ole Forland, Ingolf Hella Torgersen i Sondre Veland. Utwory "Taag" i "Otherworld" pojawiły się wcześniej na EP-ce "Taag". Autorem okładki jest Marcelo Vasco. Słowo "hildring" oznacza w języku norweskim miraż, złudzenie.

Lista utworów:

1. Hildring
2. Los
3. Insect
4. The Lake
5. Brising
6. Kjetto
7. Taag
8. Otherworld
9. Gjelet

Pracę nad swoim pierwszym solowym albumem, pt. "Seafarer", Lindy-Fay Hella rozpoczęła w lutym 2017 roku, eksperymentując z rozmaitymi brzmieniami. Wkrótce do współpracy zaproszeni zostali Herbrand Larsen i Ingolf Hella Torgersen. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Gaahl, organista Roy Ole Forlund i perkusjonista Jan Tore Ness. "Seafarer" trafił do sprzedaży 20 września 2019 roku za sprawą Van Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »