zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Immolation pokazał teledysk do "Rise the Heretics"

26.11.2021 16:48  autor: Verghityax, źródło: profil Immolation na Facebooku

Immolation wypuścił teledysk do utworu "Rise the Heretics" ze swojego ostatniego albumu studyjnego, zatytułowanego "Atonement". Obraz wyreżyserował Robert Vigna, gitarzysta grupy.

1 sierpnia 2021 roku Immolation rozpoczął sesję nagraniową do następcy "Atonement". Materiał nagrany został w "Millbrook Sound Studios". Wydawnictwo ukaże się pod banderą Nuclear Blast.

"Atonement" to dziesiąty longplay studyjny w dorobku Amerykanów. Na płycie znalazło się jedenaście premierowych kompozycji oraz nagrane na nowo "Immolation" z debiutanckiego "Dawn of Possession". Materiał zarejestrowany został w nowojorskim "Millbrook Sound Studios", z którego zespół korzystał już wielokrotnie. Produkcją zajął się Paul Orofino, za miksy i mastering odpowiada Zack Ohren. Autorem okładki jest Par Olofsson, dodatkowe elementy szaty graficznej wykonał Zbigniew Bielak. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 24 lutego 2017 roku pod egidą Nuclear Blast.

W 2016 roku Immolation rozstał się z gitarzystą Billem Taylorem po szesnastu latach współpracy. Jego miejsce zajął Alex Bouks.

Immolation powstał w 1988 roku na zgliszczach nowojorskiego Rigor Mortis - nową grupę powołali do życia gitarzyści Robert Vigna i Tom Wilkinson. Skład uzupełnili Ross Dolan na basie i wokalu oraz Neal Boback na perkusji. Jeszcze w tym samym roku kwartet zrealizował swoją debiutancką demówkę. W 1989 roku formację opuścił Neal Boback. Jego miejsce zajął Craig Smilowski i Amerykanie udali się do niemieckiego "Musiclab Studios", aby tam zarejestrować swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dawn of Possession". Album ukazał się 16 lipca 1991 roku za sprawą R/C Records, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem.

Tagi: Immolation
Komentarze
Dodaj komentarz »