zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 lipca 2022

Zmiana na stanowisku basisty w Whitesnake

27.11.2021 21:14  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Michael Devin, po ponad dziesięciu latach współpracy, rozstał się z Whitesnake. Jego miejsce zajęła irlandzka basistka Tanya O'Callaghan, która wcześniej współpracowała ze Stevenem Adlerem, byłym perkusistą Guns N' Roses.

Michael Devin dołączył do Whitesnake w 2010 roku, zastępując wówczas Uriaha Duffy'ego. Razem z zespołem Davida Coverdale'a zarejestrował on trzy albumy studyjne: "Forevermore", "The Purple Album" oraz "Flesh & Blood".

Dyskografię Whitesnake zamyka "Flesh & Blood", trzynasty longplay studyjny w karierze zespołu. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 10 maja 2019 roku pod egidą Frontiers Music Srl. Początkowo "Flesh & Blood" miał ukazać się rok wcześniej, jednak zespół zmuszony był przełożyć sesję nagraniową z powodu przeciągającej się choroby Davida Coverdale'a. Wokalista przez wiele tygodni zmagał się z grypą typu H3.

"Flesh & Blood" jest pierwszym dokonaniem Whitesnake, które David Coverdale napisał z gitarzystami Rebem Beachem i Joelem Hoekstrą. Choć Reb Beach jest członkiem Whitesnake od 2002 roku, na "Good to Be Bad" i "Forevermore" rolę głównego kompozytora pełnił Doug Aldrich. Joel Hoekstra dołączył do formacji w roku 2014.

Po rozpadzie Deep Purple w lipcu 1976 roku David Coverdale postanowił spróbować sił w karierze solowej. W 1977 roku wydał swój pierwszy album, pt. "White Snake" - produkcją zajął się Roger Glover, a płyta ukazała się pod szyldem Purple Records. Rok później światło dzienne ujrzał drugi solowy krążek, zatytułowany "Northwinds". Tuż przed jego premierą Coverdale utworzył nowy zespół o nazwie Whitesnake. W skład weszli muzycy, którzy dotychczas wspierali wokalistę na trasie: gitarzyści Micky Moody i Bernie Marsden, basista Neil Murray, perkusista Dave Dowle i klawiszowiec Brian Johnston. Pierwszym wydawnictwem sygnowanym logo Whitesnake była EP-ka "Snakebite", a już miesiąc później pojawił się pełnometrażowy album, pt. "Trouble". Od tamtego czasu kapela Davida Coverdale'a wypuściła jeszcze dwanaście albumów studyjnych, dziewięć koncertowych i kilka kompilacji. Skład Whitesnake zmieniał się wielokrotnie - przez formację przewinęli się tacy muzycy, jak John Sykes, Vivian Campbell, Steve Vai, Rudy Sarzo, Marco Mendoza, Ian Paice, Tommy Aldridge czy Jon Lord.

Przypominamy, że Whitesnake zapowiedział pożegnalną trasę koncertową, pod szyldem "The Farewell Tour MMXXII". Występy otwierać będzie szwedzka formacja Europe. W Polsce zaplanowano jeden przystanek - wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2022 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

12.06.2022 - Kraków, "Tauron Arena"
Start: 19:30
Bilety: 220 zł (płyta w przedsprzedaży), 260 zł (sektory II kat. w przedsprzedaży) i 290 zł (sektory I kat. w przedsprzedaży)

Komentarze
Dodaj komentarz »