zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 17 maja 2022

Copeland, King, Cosma i Belew wydali koncertówkę

28.11.2021 09:36  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil earMUSIC na Facebooku

Amerykańsko-angielsko-włoska supergrupa Gizmodrome, znana też jako Copeland, King, Cosma & Belew, wydała koncertowy album "Gizmodrome Live". Materiał, w wersjach na dwóch płytach kompaktowych i na trzech winylowych, ukazał się 19 listopada 2021 roku za pośrednictwem Ear Music. Jego dystrybucją w Polsce zajmuje się Mystic Production. Udostępniony został koncertowy cover "Darkness" z repertuaru The Police.

Kwartet Gizmodrome zadebiutował w 2017 roku albumem zatytułowanym po prostu "Gizmodrome". Pierwsze koncerty supergrupa odbyła w marcu 2018 roku. Stewart Copeland, dawny członek The Police, pełni w zespole obowiązki perkusisty, wokalisty i gitarzysty. Mark King z Level 42 udziela się jako basista i wokalista. Mający w dorobku współpracę z wieloma wykonawcami, w tym ze Stewartem Copelandem w działającym w latach 2005-2006 projekcie Gizmo, Włoch Vittorio Cosma gra na klawiszach. Adrian Belew, znany z King Crimson, sprawuje funkcje gitarzysty i wokalisty.

Na zawierający prawie półtorej godziny muzyki "Gizmodrome Live" trafił materiał zarejestrowany w 2018 roku na koncertach we Florencji, Rzymie, Tokio, Osace, Aschaffenburgu i Londynie, w tym utwory z repertuaru The Police i King Crimson. Wydanie na płytach winylowych uboższe jest o "Don't Box Me In", w wykonaniu którego udział wziął wokalista Manuel Agnelli z grupy Afterhours.

Lista utworów:

CD 1:
1. Amaka Pipa
2. Zombies in the Mall
3. Stay Ready
4. Miss Gradenko
5. Summer's Coming
6. Sweet Angels
7. Elephant Talk
8. Does Everyone Stare
9. Man on the Mountain
10. Excesses

CD 2:
1. Ride Your Life
2. I Know Too Much
3. Darkness
4. Zubatta Cheve
5. Young Lions
6. Strange Things Happen
7. Don't Box Me In
8. Spin This
9. Thela Hun Ginjeet
10. Bombs Away
11. Don't Box Me In

Komentarze
Dodaj komentarz »