zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

The Exploited wystąpi w Warszawie

2.12.2021 16:55  autor: Verghityax, źródło: Galicja Productions

Punkowa formacja The Exploited zapowiedziała koncert w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 8 stycznia 2022 roku w klubie "Progresja Music Zone".

fot. Fernando Astorga
fot. Fernando Astorga

W obozie The Exploited trwają prace nad dziewiątym longplayem studyjnym, który miał ukazać się w 2016 roku, jednak premiera uległa przesunięciu na bliżej nieokreśloną przyszłość. Będzie to pierwsze dokonanie punków, które ujrzy światło dzienne w barwach niemieckiej wytwórni Nuclear Blast. Poprzedni album studyjny, "Fuck the System", pochodzi z 2002 roku.

Ostatnia trasa koncertowa The Exploited w 2017 roku została przerwana, kiedy wokalista Wattie Buchan doznał ataku serca na koncercie w Belgii.

The Exploited to formacja punkowa z Edynburga. Jej początek datuje się na końcówkę 1978 roku. Pierwotny skład utworzyli Terry Buchan na wokalu, Stevie Ross na gitarze, Colin Erskine na basie i Andy McNiven - autor nazwy kapeli - na perkusji. Po kilku miesiącach w grupie grali już zupełnie inni muzycy: stanowisko za mikrofonem zajął Wattie, starszy brat Terry'ego, gitarzystą został Big John Duncan, basistą Gary McCormack, a bębniarzem Dru Stix. W 1981 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Szkotów, pt. "Punks Not Dead", stając się najlepiej sprzedającym się niezależnym wydawnictwem w Wielkiej Brytanii w tym roku.

8.01.2022 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 19:00
Bilety: 100 zł (I pula), 120 zł (II pula) i 140 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »