zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Amorphis zaprezentował teledysk do "The Moon"

6.12.2021 09:18  autor: Verghityax, źródło: profil Amorphis na Facebooku

Finowie z Amorphis zaprezentowali teledysk do "The Moon", pierwszego singla ze swojego czternastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Halo". Album ukaże się 11 lutego 2022 roku za sprawą Atomic Fire Records.

Na "Halo" znajdzie się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Fascination Street Studios", pod okiem Jensa Bogrena. Masteringiem zajął się Tony Lindgren. Za projekt okładki odpowiada Metastazis.

Lista utworów:

1. Northwards
2. On the Dark Waters
3. The Moon
4. Windmane
5. A New Land
6. When the Gods Came
7. Seven Roads Come Together
8. War
9. Halo
10. The Wolf
11. My Name Is Night

Amorphis wydał 21 maja 2021 roku koncertowy album, pt. "Live at Helsinki Ice Hall". Na wydawnictwie znalazł się zapis występu, który miał miejsce 7 grudnia 2019 roku w "Jaahalli" w stolicy Finlandii.

Ostatni album studyjny Amorphis, pt. "Queen of Time" ujrzał światło dzienne 18 maja 2018 roku za sprawą Nuclear Blast. Do produkcji zaangażowany został Jens Bogren, wcześniej pracował on z Amorphis przy "Under the Red Cloud". "Queen of Time" jest pierwszym dokonaniem zespołu od czasu "Tuonela" z 1999 roku, w którego nagraniu udział wziął basista Olli-Pekka Laine. Powrócił on do kapeli po odejściu Niclasa Etelavuori w 2017 roku. To także pierwsze dokonanie Finów, na którym usłyszeć będzie można Pekkę Kainulainena, dotychczas zajmującego się wyłącznie pisaniem tekstów.

Tagi: Amorphis
Komentarze
Dodaj komentarz »