zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Messa na trzech koncertach w Polsce

11.12.2021 09:39  autor: Verghityax, źródło: profil Messy na Facebooku

Włoska Messa ogłosiła daty europejskiej trasy koncertowej, która swym zasięgiem obejmie również Polskę. W naszym kraju zaplanowano trzy występy: 26 kwietnia 2022 roku w Gdańsku, 27 kwietnia w Warszawie i 28 kwietnia w Krakowie. W roli supportu zaprezentuje się Wyatt E.

Messa promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Close". Ukaże się on 11 marca 2022 roku za sprawą Svart Records. Na "Close" znajdzie się dziesięć kompozycji, które poddano masteringowi w "Outside Inside Studio". Na okładce wykorzystano zdjęcie autorstwa E. M. Schutza - fotograf wykonał je w latach 30. XX wieku w Algierii.

Messa powstała w 2014 roku we włoskiej miejscowości Cittadella. Zespół od początku tworzą Sara na wokalu, Mark Sade na gitarze i basie, Alberto na gitarze prowadzącej i Mistyr na perkusji. Dwa lata później kwartet wypuścił swój debiutancki album studyjny, pt. "Belfry", który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyki. "Feast for Water" - drugi longplay Włochów - ujrzał światło dzienne 6 kwietnia 2018 roku pod egidą Aural Music.

Wyatt E. to projekt łączący w swej twórczości drone i doom metal. Powołali go do życia dwaj muzycy z Jerozolimy: Stephane Rondia i Sebastien von Landau. W roku 2015 roku duet zadebiutował EP-ką "Mount Sinai / Aswan", która trafiła do sprzedaży na kasecie magnetofonowej w nakładzie pięcdziesięciu egzemplarzy. Dwa lata później światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Wyatt E., pt. "Exile to Beyn Neharot".

26.04.2022 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly"
27.04.2022 - Warszawa, Hydrozagadka"
28.04.2022 - Kraków, "Paon"

Tagi: Messa, Wyatt E.
Komentarze
Dodaj komentarz »