zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Besatt na zimowym "Niech Cisza Milczy"

17.12.2021 16:54  autor: Verghityax, źródło: profil "Niech Cisza Milczy" na Facebooku

Besatt zagra zamiast Southern na zimowej edycji "Niech Cisza Milczy". Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia 2022 roku w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej. Wcześniej swój udział potwierdziły Doomas, Banisher, Zgroza, Planet Hell i Hellfuck.

Besatt promować będzie swój jedenasty longplay studyjny, pt. "Supreme and True at Night". Materiał - na CD, kasecie magnetofonowej i w formacie cyfrowym - opublikowany został 27 sierpnia 2021 roku za sprawą Witching Hour Productions. Sesja nagraniowa odbyła się w pierwszej połowie maja 2021 roku w białostockim "Hertz Studio". Autorem okładki albumu jest Marcelo Vasco.

Blackmetalowy Besatt powstał w 1991 roku w Bytomiu. Jedynym członkiem łączącym wszystkie dotychczasowe składy jest basista i wokalista Beldaroh. Obecnie towarzyszą mu gitarzyści Astaroth i Colossus oraz perkusista Exernus. Zespół ma w dorobku między innymi jedenaście longplayów studyjnych i kilka splitów.

W styczniu 2021 roku słowacki Doomas zapowiedział premierę swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "R'lyeh". Wydawnictwo ukaże się w 2022 roku. Sesja nagraniowa do "R'lyeh" rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku w "Gothoom Studio". Okładkę przygotował Nestor Avalos.

Doomas powstał w 2006 roku w słowackiej miejscowości Nova Bana. Od początku przewodzi mu basista i wokalista Peter Betko, który jest również organizatorem festiwalu "Gothoom Open Air Fest". Skład obecnie uzupełniają Kalmi i Noro Bajzat na gitarze oraz Erik Sabo na perkusji.

Banisher nadal ogrywa "Degrees of Isolation", czwarty longplay studyjny w swoim dorobku. Znalazło się na nim osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Invent-Sound Studio" w Bydgoszczy. Okładkę przygotował Łukasz Jaszak. Płyta trafiła do sprzedaży 29 lutego 2020 roku pod egidą Selfmadegod Records.

Blackmetalowa Zgroza przyjedzie ze swoim pierwszym longplayem studyjnym, pt. "Życie to zmysł, o którym zapomniano". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zespół wydał 24 grudnia 2020 roku.

Planet Hell promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Mission Two". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 9 listopada 2019 roku za sprawą Mad Lion Records. Materiał na "Mission Two" nagrany został w "DMB Studio" w Bielsku-Białej. Za realizację odpowiada Dominik Wawak. Podobnie jak debiutancki "Mission One", tak i jego następca jest albumem konceptualnym, inspirowanym najsłynniejszą powieścią Stanisława Lema, pt. "Solaris".

Hellfuck to zespół wykonujący mieszankę thrash i speed metalu w starym stylu. W skład kapeli wchodzą muzycy Embrional, Azarath, Stillborn, F.A.M. i Squash Bowels.

15.01.2022 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Start: 17:00
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »