zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 19 maja 2022

Katatonia i Sólstafir przenoszą trasę na rok 2023

24.12.2021 20:49  autor: Verghityax, źródło: profil Katatonii na Facebooku

Trasa "Twilight Burials" zespołów Katatonia i Sólstafir przeniesiona została na rok 2023. Nowa data polskiego występu to 24 stycznia 2023 roku. Miejsce - klub "Stodoła" w Warszawie - pozostaje bez zmian.

13 listopada 2020 roku, pod banderą Peaceville Records, Katatonia wypuściła album koncertowy, zatytułowany "Dead Air". Na wydawnictwie znalazł się zapis występu, który miał miejsce 9 maja 2020 roku w "Studio Grondahl" - Katatonia zagrała wówczas, z uwagi na ograniczenia sanitarne, bez udziału publiczności. Koncert można było za opłatą obejrzeć za pośrednictwem platformy streamingowej. Materiał zmiksował David Castillo. Okładkę przygotował Travis Smith.

Dyskografię studyjną Katatonii zamyka "City Burials". Płyta ukazała się 24 kwietnia 2020 roku pod banderą Peaceville Records. Materiał zarejestrowany został w "Soundtrade Studios", "Tri-Lamb Studios" i "The City of Glass". Sesja nagraniowa rozpoczęła się w październiku 2019 roku i zakończyła miesiąc później. Produkcją zajęli się Anders Nystrom i Jonas Renkse. Za miksy i mastering odpowiada Jacob Hansen. Do pracy przy kompozycjach zespół zaprosił klawiszowca Andersa Erikssona, który wcześniej zaznaczył swoją obecność na "Night Is the New Day" i "Dead End Kings".

Sólstafir promować będzie swój ostatni longplay studyjny, pt. "Endless Twilight of Codependent Love". Trafił on do sprzedaży 6 listopada 2020 roku za sprawą Season of Mist. Sesja nagraniowa rozpoczęła się pod koniec lutego 2019 roku w "Sundlaugin Studio". Do produkcji zaangażowany został Birgir Jón Birgisson. Na okładce wykorzystano akwarelę wykonaną przez Johanna Baptista Zweckera w 1864 roku.

Sólstafir powstał w 1995 roku w Reykjaviku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Athalbjoerna Tryggvasona, basisty Halldóra Einarssona i perkusisty Guthmundura Palmasona. Debiutancki materiał z czterema utworami, pt. "I Northri", ukazał się jeszcze w tym samym roku na kasecie magnetofonowej. Wkrótce trio zarejestrowało EP-kę "Til Valhallar", po czym grupę opuścił basista Halldór Einarsson. W roku 1999 do Sólstafir dołączyli gitarzysta Saethór Marius Saethórsson oraz basista Svavar Austman. Jako kwartet muzycy wypuścili swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "I blóthi og anda".

Komentarze
Dodaj komentarz »